Netflix, Tekken anime serisinin ilk fragmanını yayınladı

Netflix, 90'ların popüler oyunu Tekken'den uyarlanan anime serisi Tekken: Bloodline'ı bu yılın sonlarına doğru yayınlamayı düşünüyor.
Netflix, Tekken anime serisinin ilk fragmanını yayınladı

Çocukluğumuza ait hemen hemen her şey, gelişen teknoloji ile geçmişte kalmak yerini günümüze evriliyor ve bir şekilde şimdiki hayatlarımızda da kendine yer buluyor. Bunun en önemli örneklerinden birini Pokémon ile yaşamıştık. Birçoğumuzun okuldan eve geldiğinde izlediği çizgi dizi, Niantic ile Pokémon GO adını alarak oyun haline dönüşmüştü. Şimdi benzer bir şeyi Tekken için yaşayacağız, ancak bu kez bir oyunu anime serisi olarak izleyeceğiz. Bunu gerçekleştirense önde gelen dijital yayın platformlarından Netflix.

Netflix, Tekken: Bloodline'ı bu yılın sonlarına doğru yayınlamayı düşünüyor ve platform şimdiden bir fragman paylaştı. Şu an için Tekken: Bloodline'ın kaç bölümden oluşacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak fragmandan anladığımız kadarıyla seri, Tekken'in ana karakterlerinden biri olan Jin Kazama'ya odaklanacak gibi duruyor. 

Tekken serisi, 50 milyondan fazla kopya satışı olan 90'ların sonlarındaki diğer oyun serilerinden farklı olarak, hikayeyi filmlere veya TV'ye uyarlamak için yalnızca birkaç kez girişimde bulunmuştu. Tekken oyunlarının yapımcısı/yönetmeni Katsuhiro Harada, film uyarlamalarından biri için olumsuz yorumlarda bulunmuş ve filmi izlemek bile istemediklerini belirtmişti. O nedenle Netflix'in Tekken'i odağına alarak bir içerik oluşturması önemli bir hamle diyebiliriz. 

Netflix diziyi şu şekilde açıklıyor:

Jin Kazama, aile savunma sanatlarını ve Kazama Tarzı Geleneksel Dövüş Sanatlarını erken yaşta annesinden öğrenmişti. Fakat korkunç bir kötülük aniden ortaya çıkıp sevdiği her şeyi yok edince hayatı mahvoldu. Buna engel olamadığı için kendine kızan Jin, bir intikam sözü verdi ve mutlak gücün peşine düştü. Fakat onun bu arayışı dünyada büyük bir savaşa yol açacak: The King of Iron Fist Tournament.

Tekken: Bloodline'a dair detaylar net bir şekilde paylaşılmamış olsa da ana karakter Jin Kazama olduğu için daha ziyade Tekken 3 oyunundan karakterlerle ve hikayelerle karşılaşacak gibi duruyoruz. Yani hikaye, Jin Kazama'nın 19. doğum gününde, The King of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının perdeleri açılmaya başladığı zamanda geçecek. Jin'in annesi Jun Kazama da oyunlarda bir karakterdi ve fragmana göre Tekken: Bloodline'da da karşımıza çıkacak. Alıştığımız birçok Tekken karakteriyle çeşitli bölümlerde karşılaşmamız da olası gibi duruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.