11 Nisan'dan itibaren ofise dönecek Apple'ın yeni çalışma düzeni

Apple CEO'su Tim Cook çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile 11 Nisan'dan itibaren ofislere dönebilecekleri söyledi.
11 Nisan'dan itibaren ofise dönecek Apple'ın yeni çalışma düzeni

Apple CEO'su Tim Cook çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile 11 Nisan'dan itibaren ofislere dönebilecekleri söyledi. Cook'un yazdıklarına göre, Apple, hibrit çalışma düzenine kademeli geçmeyi planlıyor. 

Hibrit çalışmaya bir pilot proje gözüyle bakan şirket, başlangıçta çalışanların yalnızca haftada bir gün işe gelmesini talep edecek. Pilot projenin üçüncü haftasında ise çalışanlar ofise haftada iki kez gelmeye başlayacak. Tamamen hibrit çalışmaya geçildiğinde ise çalışanlar ofise Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri gelecek. Çarşamba ve Cuma günleri ise "esnek" çalışma düzeninde çalışılacak. 

Cook, 23 Mayıs'tan itibaren tamamen hibrit düzene geçileceğini açıklarken, zamanlamanın yerel şartlara bağlı olarak konumdan konuma değişebileceğini belirtti. Hibrit planın yılda dört haftaya kadar uzaktan çalışma seçeneği içerdiğini de sözlerine ekledi.

Cook yazdığı e-postada şu ifadelere yer verdi: 

Birçoğunuz için ofise geri dönmenin, uzun zamandır beklenen bir dönüm noktası olduğunu ve hayatımızda böylesine önemli bir rol üstlenen meslektaşlarımızla daha fazla iletişim kurabileceğimizin olumlu bir işareti olduğunu biliyorum.

Diğerleri için ise bu durum, rahatsız edici bir değişiklik olabilir. Size bu bir  sonraki aşamada ihtiyacınız olan desteği ve esnekliği sunmaya derinden bağlı olduğumuzu bilmenizi isterim.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda, uzaktan çalışma hakkında öğrendiklerimizi, yüz yüze ekip çalışmasının yeri doldurulamaz faydalarıyla birleştirme fırsatımız var.

Cook yaptığı açıklamada önümüzdeki haftalarda Apple dükkanlarında maskenin bir seçenek olarak görülmeye başlanacağını açıkladı. Apple'ın yakın zamanda çalışanları için maske şartını kaldırdığını da hatırlatalım. Apple çalışanları maske zorunluluğunun kaldırıldığı ofislerde maske takmak zorunda kalmayacak. Aynı şekilde maskelerin dükkan çalışanları için isteğe bağlı olacağı belirtiliyor.

Silikon vadisi şirketleri yavaş yavaş ofislere çağırmaya başladı. Twitter da çalışanlarını 15 Mart'tan sonra ofislere davet etti. Apple'ın henüz ofiste çalışmaya hazır olmayan çalışanlara, gereken desteği vereceğini belirtmesi ise takdire şayan. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.