Sağlık verisine odaklanan MDClone, 63 milyon dolar yatırım aldı

2016 yılında kurulan şirket, sağlık alanında yapılan araştırmaları hızlandırıyor. Şirketin temel amacı sağlık hizmetlerini demokratikleştirmek.
Sağlık verisine odaklanan MDClone, 63 milyon dolar yatırım aldı

Kişisel sağlık verisi, bireyin kimliğini ortaya koyan fiziksel ve mental sağlığı ile ilgili kayıtlı tüm bilgi olarak tanımlanıyor. Öncelikli amaç, hastanın tedavi sürecine ilişkin bilgilerin garanti altına alınmasıdır. Bir taraftan hasta hekim ilişkisinde güvenin sağlam temellere dayanarak oluşmasını sağlıyor. Bu konuda teknoloji geliştiren şirketler yatırımcılar tarafından rağbet görüyor.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre; sağlık verisine odaklanan girişim MDClone, 63 milyon dolar yatırım aldı. Bu tur, girişimin 26 milyon dolarlık yatırım turundan iki buçuk yıl sonra geldi. Tur, Warburg Pincus ve Viola Growth, aMoon tarafından yönetildi. LightSpeed ​​Venture Partners ve OrbiMed'in katıldı. Yeni gelen yatırımla şirketin yatırım miktarı 104 milyon dolara çıktı. Yeni gelen yatırım şirketin iş yapış süreçlerini iyileştirmek için kullanılacak. 

2016 yılında kurulan şirket, sağlık alanında yapılan araştırmaları hızlandırıyor. Şirketin temel amacı sağlık hizmetlerini demokratikleştirmek. Yani platformdaki verilerle bulut teknolojisi sayesinde doktorların hastalarına daha iyi bir teşhis koyabilmesini yardımcı olmayı sağlamak. Bu nedenle MDClone, sağlık çalışanları için hastalıkların risk faktörlerine yönelik temel verilerin elde edilmesine yardımcı oluyor. Üç girişimci Boaz Gur-Lavie, Luz Erez ve Ziv Ofek tarafından kurulan platform; ABD, Kanada ve İsrail'de kullanılıyor.

Geçen aylarda tıbbi veri işleme ve düzenleme üzerine odaklanan Verana Health, 150 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk. Tur, E serisi yatırım turu Johnson & Johnson Innovation ve Novo Growth tarafından yönetilmişti. Şirketin oftalmoloji, nöroloji ve üroloji alanına odaklandığını belirten CEO Sujay Jadhav, şimdiye kadar 90 milyon hastanın sağlık verisini topladıklarını kaydetmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.