Kronik hastalık bakım yönetim şirketi Omada Health 192 milyon dolar yatırım aldı

Omada; diyabet, hipertansiyon ve kas-iskelet sistemi hastalıklarına sahip kişilere kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri sunuyor. Kullanıcılara hastalık özelinde diyet, egzersiz, kan şekeri ölçümlerini takip etmelerine yardımcı oluyor.
Kronik hastalık bakım yönetim şirketi Omada Health 192 milyon dolar yatırım aldı

Kronik hastalık; uzun süren, tamamen tedavi edilemeyen ve bu nedenle sıklıkla tekrarlanan tedaviler gerektiren hastalık olarak tanımlanıyor. Bunlar arasında kalp ve damar problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik solunum yolu rahatsızlıkları, diyabet gibi rahatsızlıklar yer alıyor. 

Bugün edindiğimiz bilgilere göre; kronik hastalıklarla mücadele eden kişilerin bakımına odaklanan Omada Health 192 milyon dolar yatırım aldı. Tur; aMoon, Perceptive Advisors, Wellington Management, Civilization Ventures'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Fidelity Management & Research Company tarafından yönetildi.

2011'de kurulan şirket, aldığı yeni yatırımla toplam yatırım miktarını 448,5 milyon dolara çıkardı. Yeni gelen yatırım, şirketin İK, Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. Ayrıca sağlık alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak için kurduğu Omada Insights Lab'e yatırım yapmayı planlıyor.

Omada Health'in kurucu ortağı ve CEO'su Sean Duffy "10 yıllık bir geçmişe sahip Omada'nın yaklaşımı, endüstriyi geride bırakan sonuçlar sağlıyor" diyerek şirketin potansiyelini ortaya koyuyor.  ABD merkezli şirket; Adrian James, Andrew DiMichele ve Sean Duffy tarafından faaliyete geçirildi. 

Omada; diyabet, hipertansiyon ve kas-iskelet sistemi hastalıklarına sahip kişilere kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri sunuyor. Kullanıcılara hastalık özelinde diyet, egzersiz, kan şekeri ölçümlerini takip etmelerine yardımcı oluyor. Hastalar ayrıca destek için sanal bakıma erişebiliyor.

Kronik hastalık bakım yönetimi dijital sağlık alanında oldukça popüler bir sektördür. Bu alandaki diğer önemli oyunculardan biri de 2021'de 133 milyon dolar yatırım alan diyabet odaklı Virta. Bir taraftan 2020'de tele sağlık şirketi Teladoc, kronik hastalık bakım yönetimi şirketi Livongo'yu 18,5 milyar dolara satın almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.