Twitter'dan yeni özellikler: Topluluklar için yetkilendirmeler ve makale editörü

Twitter, Topluluklar için 3 yeni fonksiyon üzerinde çalışıyor. Ayrıca şirket test ettiği makale editörü ile Twitter'ın içerik iklimine yepyeni bir soluk getirebilir. 
Twitter'dan yeni özellikler: Topluluklar için yetkilendirmeler ve makale editörü

Yakın zamanda Topluluklar özelliğini tüm kullanıcılara açan Twitter, Topluluklar için 3 yeni fonksiyon üzerinde çalışıyor. Uygulamalarda gizli özellikleri keşfetmesiyle tanınan Nima Owji'nin paylaştıklarına göre, Topluluklar'ın adminleri daha detaylı yetkilendirme özelliklerine kavuşuyor. 

Topluluklar için yetkilendirmeler

Adminler, artık twitter topluluklarındaki üyelerin, başka insanları topluluğa ekleyip ekleyemeyeceğini belirleyebilecek. Ayrıca Topluluklar açık ve kısıtlı olmak üzere iki ayara sahip olacak. 

Açık Topluluklarda herkes toluluğa katılabilecek ve davet edilebilecek. Kısıtlı topluluklarda ise kişilerin topluluğa katılabilmesi için talepte bulunması gerekecek. Bu talebin ardından moderasyon ekibinin de kişinin talebini onaylaması şart. Ayrıca moderasyon ekibi tarafından eklenen kişiler otomatik olarak söz konusu topluluğa dahil edilecek. 

Eğer moderasyon ekibi topluluktaki üyelerin davetiye yayınlamasına izin verirse, topluluk üyeleri tarafından davet edilen kişiler otomatik olarak onaylanacak. 

Bu arada tüm toplulukların Twitter'da görünebilir olduğunu hatırlatalım. Dolayısıyla yeni ayarlar görünürlük özelinde değil, topluluğa katılım özelinde yeni yetkilendirmeler getirmiş oluyor. 

Makale editörü

Şubat ayından bu yana tweet sellerinin yerini alacak yeni makale özelliğine odaklanan Twitter, yeni bir makale editörü üzerine çalışıyor. Twitter makale editörü, metinler için bold, italik, üst çizgi, alt çizgi ve kod gibi stilleri makaleye eklemenizi sağlıyor. 

Twitter sözcüsü, yeni makale editörü özelliğini doğrularken, ilerleyen günlerde özellik hakkında daha fazla detay paylaşacaklarını açıkladı. 

Özelliklerin Twitter'daki kullanıcılara açılıp açılmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ne de olsa Twitter, bir süredir bazı özellikleri yalnızca abonelik servisi Twitter Blue'da yayına alıyor. Şirketin en son NFT profil resmi özelliğini Twitter Blue'da yayına aldığını hatırlatmakta fayda var. 

İçerik üreticilerine özel gelir modelleri inşa eden şirket, yeni makale editörü ile Twitter'ın içerik iklimine yepyeni bir soluk getirebilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.