Lamborghini'nin ilk NFT serisine dair tüm detaylar

Fabian Oefner'in tasarladığı ve başlangıçta 5 NFT'den oluşan koleksiyon, nft.lamborghini.com'da yer alıyor.
Lamborghini'nin ilk NFT serisine dair tüm detaylar

Otomotiv endüstrisinin efsane markası Lamborghini, Şubat ayında ilk NFT'sini satışa çıkaracağını duyurdu. NFT için sanatçı Fabian Oefner ile çalışan Lamborghini, tüm bu süreçte NFT Pro ve Sotheby’s ile iş birliği yaptı.

Fabian Oefner'in tasarladığı ve başlangıçta 5 NFT'den oluşan koleksiyon, nft.lamborghini.com'da yer alıyor. Teklif fiyatlarının 100 dolardan başlayacağını belirtelim. Teklif verebilmek için önceden bir kayıt formu doldurmanız bekleniyor. 1 Şubat Perşembe günü saat Türkiye saatiyle18:00'de (4:00 PM CET) görcüye çıkacak olan eserlerin açık artırma süreci 15 dakikalık ara ile başlayacak. Her bir açık artırmanın 75 saat ve 50 dakika sürmesi bekleniyor. 

NFT'lerin görsel detayları

Açık artırmanın 75 saat ve 50 dakika sürmesinin nedeni tıpkı Oefner'ın NFT eserinde de görüldüğü gibi Apollo 11'e bir gönderme yapılmak istenmesi. Zira Oefner eserinde Lamborghini'yi uzaya atılan bir roket gibi gösteriyor. Roketler nasıl dünyayı terk ederken kademeli olarak parçalarına ayrılıyorsa, Lamborghini de aynı şekilde parçalarına ayrılmış bir şekilde görülüyor. 

Fabian Oefner bu görüntüyü ortaya çıkarabilmek için gerçek bir arabanın 1.500'den fazla parçasının fotoğrafını çekti. Oefner böylece aracın gerçek parçalarından bir kompozisyon yarattı.

Görselde dünyanın göründüğü kısmı oluşturmak için ise bir hava balonundan yararlanıldı. Hava balonunu kamerayla donatarak stratosferin kenarına gönderen ekip, sonrasında her iki çalışmayı tek görselde topladı. Bu görselin yaratımı için ekibin 2 aydan fazla süren bir çalışma yürüttüğünü ekleyelim. 

NFT'lerle beraber şirketin 5 adet Space Key'i de satışa çıkaracağını belirtelim. 2020'de Uluslararası Uzay İstasyonu ile ortak bir araştırma projesi yürüten ortak bir Lamborghini, karbon fiber elementlerden oluşan Space Key'i uzay istasyonuna göndermişti. NFT projesi kapsamında, dijital sanat eserlerine Space Key'in üzerine kazınan QR kod üzerinden erişilebilecek. 

Süper zenginlerin favorisi olan Lamborghini, uzun süredir sunduğu aksesuarlar ile hedef kitlesinin hayatında yer etmeyi başarıyordu. Yeni nesil zenginlerin, sıradan aksesuarlar yerine NFT'leri tercih edeceğini söylemek mümkün. Lamborghini ise attığı bu yeni adımla hedef kitlesini bu yeni alanda da yakalamaya hazır. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.