OpenSea DeFi cüzdanı Dharma Labs'i satın alıyor

Bu satın alma ile Dharma uygulaması yayın hayatına veda ederken, Dharma Labs kurucu ortağı Nadav Hollander OpenSea'nin CTO'su olacak.
OpenSea DeFi cüzdanı Dharma Labs'i satın alıyor

En popüler NFT pazar yerlerinden OpenSea, kripto cüzdanı Dharma Labs'i satın alacağını açıkladı. Şirketin Dharma Labs'i almak için 110 milyon dolar ile 130 milyon dolar arası bir ödeme yapacağı konuşuluyordu.

Satın almanın akabinde Dharma Labs kurucu ortağı Nadav Hollander, OpenSea'nin CTO'su olacak. Bununla beraber şirketin önceki CTO'su Alex Atallah ise kurum içinde yeni bir role atanacak. Bu yeni rol kapsamında Atallah, OpenSea'nin web3 ve NFT ekosisteminin geliştirilmesini yönetecek. 

Anlaşma kapsamında Dharma uygulamasının kapatılacağını belirtelim. Şimdiye kadar Dharma'da işlem yapmaya alışmış olan kullanıcıların ise bilgilerini taşımak için 1 ayı var. Dharma sitesine yerleştirdiği bir geri sayım elementi ile kullanıcıların bilgilerini taşımak için ne kadar sürelerinin kaldığını gösteriyor. 

Dharma Labs faaliyet alanı

Ethereum üzerinde çalışan Dharma cüzdanı ile kullanıcılar, banka hesaplarını cüzdana bağlayarak işlem yapabiliyor. Kullanıcılar, satın alma ve token değiş tokuşunun ötesinde DeFi ekosisteminin diğer elementlerinden de faydalanabiliyor. 

OpenSea paylaştığı blog yazsında Dharma satın almasının 2022'deki 4 önceliğini de kapsadığını açıkladı. OpenSea'nin söz ettiği öncelikler büyüyen topluluğun ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ürün geliştirme süreçlerini  hızlandırmak, güvenlik ve güvenilirlik çabalarını genişletmek, NFT ve web3 ekosistemine anlamlı yatırımlar yapmak ve ekibi kaydadeğer biçimde büyütmek olarak öne çıkıyor. 

Ocak başında 300 milyon dolar yatırım alan OpeanSea'nin 13.3 milyar dolara değerlemeye ulaştığını hatırlatmakta fayda var. Şirketin paylaştığı 2022 hedefleri,  aldığı finansmanı yeni yatırımlarda kullanacağının da göstergesi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.