27 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Yemeksepeti, 2021’in öne çıkan verilerini paylaştı

Yemeksepeti, 81 ildeki kullanıcılarının tercihlerini değerlendirerek elde ettiği veriler doğrultusunda, 2021 yılının hızlı ticaret trendlerini açıkladı.
27 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Yemeksepeti, 2021’in öne çıkan verilerini paylaştı

Yemeksepeti, 60 bine yakın iş ortağı restoran, 7 bine yakın iş ortağı mahalle esnafı ve yerel market zinciri ve yüzlerce Yemeksepeti Banabi hizmet noktasıyla 27 milyonu aşkın kullanıcısına hizmet veriyor. Hizmet ağı ile birlikte Yemeksepeti ailesi de hızla büyüyor. Son dönemde 7 bini aşkın yeni işe alım gerçekleştiren Yemeksepeti, 2021’i yaklaşık 10 bin kişilik bir ekiple tamamladı.

En yüksek sepet tutarı: 6.250 TL

2021 yılında en çok sipariş verilen Yemeksepeti lezzetleri, Adana dürüm, lahmacun ve döner dürüm oldu. Tek seferde en çok sipariş verilen lezzet, 300 adet ile çiğ köfte dürüm oldu. Bu dönemde meze siparişleri 4,5 katına, kahve siparişleri 2,5 katına, dondurma siparişleri ise 2 katına çıktı. Kahvaltı mutfağında ise yüzde 73 sipariş artışı yaşandı. En yüksek sepet tutarı 6.250 TL’ye ulaştı ve yılın en çok sipariş veren kullanıcısı ise bir sene içinde tam 2.047 kez Yemeksepeti’ni tercih etmiş oldu.

İndirimlerle kullanıcılar, 1,1 milyar TL tasarruf etti

Yemeksepeti Banabi ile en çok tercih edilen market ürünleri arasında simit, çikolata ve soda yer aldı. 2021 yılında hayata geçen Yemeksepeti Mahalle aracılığıyla ise yerli esnaf en çok havuç, muz ve kıyma siparişleri aldı. Yemeksepeti bu dönemde 15 milyon yorum, 94 milyon puanlama ile kullanıcılarının interaktif katılımıyla büyümesini sürdürdü.

2021 yılında Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle’nin sunduğu indirimlerle kullanıcılar, 1,1 milyar TL tasarruf etti.

Sivil toplum örgütlerine 150 binden fazla kez bağış yapıldı

2021 yılında Yemeksepeti’nin iş ortağı olan sivil toplum örgütlerine, 60 binden fazla kullanıcı tarafından 150 binden fazla kez bağış yapıldı. Diğer yandan, her üç Yemeksepeti kullanıcısından biri, siparişlerinde “Yeşili Koruyalım” seçeneğini işaretleyerek, siparişlerinin yanında plastik çatal, bıçak ve peçete kağıt istemedi ve böylece 61 ton plastiğin doğaya karışmasına engel oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.