Güncel inşaat projelerini bir araya getiren YapıRadar, üye sayısını yüzde 50, cirosunu da yüzde 56 oranında artırdı

Kurumsal üyelerine 28 binden fazla proje sunan Yapiradar.com, 18 bin üzerinde güncel projeye ek olarak, 34 binin üzerinde yatırımcı, müteahhit, mimar ve diğer çözüm ortağı firma bilgilerine sahip.
Güncel inşaat projelerini bir araya getiren YapıRadar, üye sayısını yüzde 50, cirosunu da yüzde 56 oranında artırdı

Güncel inşaat projelerini bir araya getiren platform Yapiradar.com'u 2019 yılında sizlere detaylı bir şekilde aktarmıştık. Kapalı sistem olarak faaliyet gösteren platform, projelerin müteahhit, mimar ve proje taahhüt firmaları, satın alma yetkilileri, şantiyenin konumu, güncel şantiye görseli, projelerin ne zaman başlayıp ne zaman tamamlanmasının planlandığı gibi bilgiler sunuyor. 

2019'un sonlarında Güler Holding'ten 10 milyon TL değerleme ile 600 bin TL yatırım alan ve B2B hizmet veren Yapiradar.com, bu süreçten sonra bazı yeni ürünleri yayına aldı ve aynı zamanda hızlandırma programlarına katıldı. Bu süreçte kullanıcı sayısını ve platformunda barındırdığı proje sayısını da bir hayli artırdı. EurAsia Proptech İnitiative'in yayınladığı Türkiye Proptech Haritası'nda düzenli olarak yer alan, QNBeyond’un Hızlandırma Programı 2. Dönemi'ne seçildi.

Nisan 2020'de yeni yönetimle faaliyetlerine devam etmeye başlayan şirket, bu süreçte organizasyon şemasını da yeniden yapılandırdı. Nisan 2021'de Müşteri Başarı Programı'nı hayata geçirdi ve böylelikle üyelerinin performans ve gelişim süreçlerini anlık olarak takip etmeye başladı. Verimli bir iş birliği kurmaya odaklanan şirket, bu hamlesi ile üyelerinin sistemden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için gerekli tüm desteği sağlamayı hedefliyor.

Üye sayısını yüzde 50, cirosunu yüzde 56 oranında artırdı

İnşaat teknolojileri girişimi Yapiradar.com, 2021 yılını ekonomide yaşanan tüm zorluklara rağmen, bir önceki yıl ile kıyaslandığında üye sayısını yüzde 50, cirosunu da yüzde 56 oranında artırmış durumda. Yine 2021 yılı sonu itibarıyla, sahadan gelen bilgilerin katkısı ile kurumsal üyelerine 28 binden fazla proje sunan Yapiradar.com, 18 bin üzerinde güncel projeye ek olarak, 34 binin üzerinde yatırımcı, müteahhit, mimar ve diğer çözüm ortağı firma bilgilerine sahip. Bu noktada Yapiradar.com'un son bir yılda proje sayısında yüzde 60, kayıtlı çözüm ortağı sayısında ise yüzde 76’lık bir gelişim gösterdiğini de belirtmek gerek. 

İhaleler ürünü ile müteahhitler, güncel yapım ihale duyurularından anında haberdar oluyor

Yapiradar.com, 2021 yılı içerisinde üyelerinin başarılı satış süreçleri oluşturmalarını destekleyen Proje Performans Takip Sistemi'nin (P.P.T.S.) ikinci versiyonunu yayına aldı. Şirket ayrıca, 1,5 yıl süren yoğun çalışma sonucunda "İhaleler" ürününü müteahhitlerin kullanımına sundu.

İhaleler ile Yapiradar.com üyesi müteahhitler, güncel yapım ihale duyurularından anında haberdar oluyor, ihale şartlarını ve son teklif verme tarihini görüntülüyor, ihaleye en avantajlı teklifi veren firmaları listeliyor, ihaleyi kazanan firma bilgilerine ve teklif tutarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Yapiradar.com, teklif veren firma bilgisini, yani kazanmaya en yakın olan firma ve ihalelere teklif veren tüm firmaların detaylı bilgilerini de sunuyor. 

2022'de yeni yatırım turuna hazırlanıyor

Yıllık 400 milyon dolarlık bir satın alma hacmine aracılık eden Yapiradar.com, 2022'de yeni bir yatırım turuna da hazırlanıyor. Yeni yatırımın ardından ekip, ürün ve teknolojisine yatırım yapmaya devam edecek.

Yapiradar.com, 2022 yılında online talep teklif modülü, müteahhit işlem paneli, bankalarla uçtan uca satın alma iş birliği ve gömülü finansman ürünleri gibi projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Ayrıca, tüm Türkiye'deki şantiyeleri takip edebilmek amacıyla bölgesel temsilci ağını genişletmeyi planlıyor. Bu kapsamda Yapiradar.com CEO’su ve ortağı olan Devrim Ünal Saygın, inşaat sektörünün dijitalleşmesine katkıda bulunmak isteyen yatırımcılarla tanışmaya açık olduklarını dile getiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.