Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olabilir

Mark Gurman'ın aktardığı yeni bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacak.
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olabilir

2022 yılında tanıtılması gereken Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili pek çok detayı geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. Hem sanal hem de artırılmış gerçeklik özellikleri sunacak olan Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili her geçen gün yeni bir gelişme karşımıza çıkıyor. 

Apple konusunda yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz aylarda Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün 3 bin dolar seviyelerinde bir fiyat etiketine sahip olabileceği ortaya çıkmıştı.

Gurman tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre ise karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı 3 bin dolar seviyelerinde olmayacak. Gurman'ın aktardığı bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacak.

Karma gerçeklik gözlüğünün 2 bin ila 2 bin 500 dolar arasında bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülmesi sürpriz olmayacaktır. Gözlüğün teknik detayları ile ilgili sızdırılan bilgilere baktığımızda ise iki işlemci ile birlikte geleceğini görüyoruz.

Bu işlemcilerden biri ise M1 Pro işlemcisi ile benzer bir performans sunacak. Birden fazla ekrana sahip olacak olan Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 8K çözünürlük sunacak. Değiştirilebilir lenslere sahip olması beklenen Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün metaverse odaklı olmayacağını da geçtiğimiz hafta sizlere aktarmıştık.

Hem Mark Gurman hem de ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre karma gerçeklik gözlüğü, oyun, medya tüketimi ve iletişim odaklı olarak kullanılacak.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün ismi ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmasa da Gurman'a göre 5 aday ön plana çıkıyor. Gurman'ın paylaştığı bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün isim adayları arasında Apple Vision, Apple Reality, Apple Sight/iSight, Apple Lens ve Apple Goggles bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.