Empathy: Yas sürecinde destek sunan uygulama

Mobil uygulama Empathy, sunduğu çözümlerle yakınını kaybeden kişilere destek olmayı amaçlıyor.
Empathy: Yas sürecinde destek sunan uygulama

Hepimiz bir yakınımızı kaybettiğimizde uzun süre desteğe ihtiyaç duymuşuzdur. Bu süreçte yaşadığımız duygusal sarsıntının yanı sıra vermemiz gereken önemli kararlar, yasal süreçler ve evrak işlemleri tüm bu dönemi içinden çıkılmaz hale getirebilir. Bu durumun farkına varan Ron Gura ve Yonatan Bergman tarafından kurulan Empathy, sunduğu çözümlerle yakınını kaybeden kişilere destek olmayı amaçlayan bir uygulama. 

Özellikle ABD'li kullanıcıları hedefleyen uygulama, bir yapılacaklar listesi ile kişilerin her bir adımı yavaş yavaş gerçekleştirmesini sağlıyor. Konuma ve duruma özel olarak hazırlanan bu liste ile hiçbir detay gözden kaçmamış oluyor. 

Girişim uygulama içinde profesyonel sağlık desteği de sunuyor. "Care Specialist" ismi verilen ekip üyeleri, aklınıza takılan soruları yanıtlıyor. Ayrıca sizin için yerel uzmanlar bulurken, sizin yerinize bazı görevleri tamamlayabiliyor. 

Eğer arzu ederseniz aile üyelerini de uygulamaya dahil ederek iş bölümü yapabiliyorsunuz. Uygulama en fazla 5 kişiyi hesabınıza eklemenizi sağlıyor.  

Uygulama üzerinden kaybettiğiniz kişinin özel üyeliklerini de iptal etmeniz mümkün. Girişim, Banka hesabı kapatmak, Spotify ve Netflix üyelik iptali, araç kiralama hizmetlerinin ve telefon hattının sonlandırılmasına kadar pek çok alanda hizmet veriyor. 

Bnlara ek olarak Empathy, yas süreci boyunca dinleyebileceğiniz sesli içeriklere ve okuyabileceğiniz makalelere ev sahipliği yapıyor. Her yıl ABD'de 3 milyon kişinin hayatını kaybettiğini belirten Empathy, yas tutan ABD'lilerin yüzde 68'inin fiziksel semptomlar gösterdiğinini açıklıyor. Yasal süreçler ve evrak işlerini tamamlamak ise 540 saatlik bir çalışma gerektiriyor.

Empathy, bu alanda önemli bir boşluğu doldurmaya çalışırken,  cenaze evi gibi işletmeler için de bir aracı görevi görüyor. Empaty çatısı altında hizmet veren işletme kategorileri arasında Kurumsal İnsan Hakları, sağlık, bakım, huzur evi, sigorta hizmetleri ve finansal planlama yer alıyor. 

Kullanıcılar uygulamanın kendilerine çok yardımcı olduğunu belirtiyor. Pek çok kişi izlenmesi gereken adımlar konusunda destek aldığını belirtirken, yas tutma sürecinde aradıkları duygusal desteği de uygulamada bulduğunu paylaşıyor. 

2021'de kurulan Empathy, aynı yıl Google Play'in en iyi uygulamalarından biri olarak seçildi Girişim, tohum ve A serisinde General Catalyst, Aleph ve Entree Capital gibi yatırımcılardan toplamda 43 milyon dolar yatırım aldı. Empathy'nin, bu yaratıcı iş fikri ile girişim ekosistemindeki pek çok uygulamadan ayrıştığını söyleyebiliriz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.