Dijital sağlık girişimi Transcarent, 200 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık hizmeti platformu Transcarent, Kinnevik ve Human Capital liderliğinde gerçekleşen Seri C yatırım turunda 200 milyon dolar yatırım aldı.
Dijital sağlık girişimi Transcarent, 200 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık hizmeti platformu Transcarent, Kinnevik ve Human Capital liderliğinde gerçekleşen Seri C yatırım turunda 200 milyon dolar yatırım aldı. Tura Ally Bridge Group ve Northwell Health, Intermountain Healthcare ve Rush University Medical Center gibi sağlık kuruluşlarının yanı sıra, General Catalyst, 7wireVentures, Alta Partners, Merck Global Health Innovation Fund, Jove Equity Partners, Threshold Ventures ve GreatPoint Ventures gibi şirketler de katıldı.

Şirket geçtiğimiz mart ayında 40 milyon dolar, haziran ayında ise 58 milyon dolar yatırım almıştı. Yeni yatırım turu ile birlikte Transcarent, bir sene içinde 298 milyon dolar yatırım almış oldu. 

Transcarent, kendi kendini sigortalayan işverenler ve çalışanları için, bugün sağlık hizmetlerinde yeni bir tür bir deneyim sunuyor. Transcarent, yalnızca acil bakım gibi temel ihtiyaçlar değil, aynı zamanda daha düşük maliyetli ilaçlar, kişiselleştirilmiş davranışsal sağlık semptom değerlendirmesi ve desteği, zorlu ihtiyaçların tümü için kişiselleştirilmiş sağlık ve bakım desteği sağlıyor. Bunlara ameliyatlar, evde bakım, kanser tedavisi ve uzman görüşleri de dahil. Kullanıcılar, güvenilir dijital ve canlı rehberliğe 7/24 erişim sağlayabiliyor. 

Transcarent, geçtiğimiz sene bir milyondan fazla üyeye hizmet veren önde gelen cerrahi ve değer temelli bakım sağlayıcısı BridgeHealth'in satın alınmasını ve entegrasyonunu tamamlamıştı. Şirket aynı zamanda dünyanın önde gelen perakende şirketlerinden biri olan Walmart ile de anlaşmıştı. Bu anlaşmanın nedeni ise ilaç maliyetlerini düşürmek olarak açıklandı. 

Şirket, aldığı yeni yatırımı ne için kullanacağını açıklamadı. Ancak Transcarent CEO'su Glen Tullman yaptığı açıklamada, sağlık tüketicilerinin, anlayabilecekleri ve kendilerini rahat hissedebilecekleri, tarafsız bilgi, güvenilir rehberlik ve yüksek değerli bakıma kolay erişim sağlayan ve her zaman kaliteyi ön planda tutan bir deneyim istediklerini söyledi. Buradan yola çıkarak Transcarent'in kendi ürününü geliştirmeye devam edeceğini ön görmek mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.