Vücut sıcaklığı ölçme özelliği Apple Watch Series 8 modelinde yer almayabilir

Mark Gurman, vücut sıcaklığı ölçme özelliğinin 2022 yılı için planlandığını fakat son zamanlarda bu konu özelindeki konuşmaların azaldığını açıkladı.
Vücut sıcaklığı ölçme özelliği Apple Watch Series 8 modelinde yer almayabilir

Apple'ın online olarak düzenlediği bir etkinlikle birlikte Apple Watch Series 7 modelini tanıttığını geçtiğimiz yılın Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Özellikle yenilenen ekranı ile ön plana çıkan Apple Watch Series 7, sağlık takibi konusunda ise önemli bir yenilik sunmuyordu.

Bu nedenle 2022 yılında tanıtılacak olan Apple Watch Series 8 modelinin gelişmiş sağlık takibi özelliklerine ve çeşitli sensörlere sahip olabileceği ile ilgili pek çok sızıntı geçtiğimiz aylarda karşımıza çıktı. Bu sızıntıların en güçlüsü ise Apple Watch Series 8 modelinin vücut sıcaklığı ölçebilecek bir sensör ile birlikte gelecek olmasıydı.

Apple Watch Series 8 modelinin vücut sıcaklığı ölçebilecek bir sensöre sahip olabileceğini hem Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg’ten Mark Gurman hem The Wall Street Journal hem de ünlü analist Ming-Chi Kuo geçtiğimiz aylarda paylaştı.

Bugün ise yeni bilgiler paylaşan Mark Gurman, vücut sıcaklığı ölçme özelliğinin 2022 yılı için planlandığını fakat son zamanlarda bu konu özelindeki konuşmaların azaldığını açıkladı. Gurman, sağlık odaklı yeni özelliklerin yakın zamanda karşımıza çıkmayacağını da belirtti.

Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre tansiyon ölçümü için en az 2 yıl, kan şekeri ölçümü için ise en az 3 yıl beklememiz gerekiyor. Vücut sıcaklığı ölçme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulabileceği konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Muhtemelen Apple Watch Series 8 modelinde yer almayacak olan özelliğin Apple Watch Series 9 ile karşımıza çıkması ise sürpriz olmayacaktır. Apple Watch Series 8 modelinde digital crownın yerini optik sensörlere bırakabileceğini de geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Apple Watch Series 8 modeli ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.