Atık yönetim çözümleri tasarlayan yerli SaaS girişimi Evreka, 2.2 milyon dolar yatırım aldı

Atık yönetimi sektöründe dijital atık yönetimi çözümleri tasarlayan Evreka, Logo Ventures, TechOne, Teknoloji Yatırım TTGV1 Fonu ve Fark Labs'ten 2.2 milyon dolar yatırım aldı.
Atık yönetim çözümleri tasarlayan yerli SaaS girişimi Evreka, 2.2 milyon dolar yatırım aldı

Atık yönetimi sektöründe dijital atık yönetimi çözümleri tasarlayan Evreka, Logo Ventures, TechOne, Teknoloji Yatırım TTGV1 Fonu ve Fark Labs'ten 2.2 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımın atık yönetimi sektörüne kazandırılmış önemli bir değer olduğunu belirten Evreka CEO'su Umutcan Duman, amaçlarının müşterileri ile çözüm ortaklarına en verimli ve yüksek teknolojili atık yönetimi çözümleri sunarak sürdürülebilirlik konusunda destek olabilmek olduğunu söyledi.

Yazılım ve donanım yeniliklerini kullanarak entegre bir platform geliştirmenin yanı sıra daha sürdürülebilir ve dijital bir süreç yönetimi için dünyanın 20’den fazla ülkesinde atık yönetimi şirketleriyle çalışan Evreka, 2021 yılında gelirini üç katına ve yurt dışı gelirlerini yüzde 80’e çıkararak küresel çapta büyüme gerçekleştirdi.

Yeni başarılara imza attıklarını belirten Evreka CEO'su Umutcan Duman, atık yönetiminin her alanında optimizasyon ve kaynak yönetimi sorununu çözerek ürün yelpazelerini genişlettiklerini, müşterilerine ve iş birlikçilerine daha iyi çözümler sunmaya başladıkları belirterek, müşterilerin verimliliğinde yarattıkları artışın dünya çapında ürünlerine olan ilgiyi artırdığını ifade etti. Duman, aldıkları yatırımın yurt dışında yeni pazarlara açılmak için itici bir güç olacağını söyledi.

Evreka, hedef ülkelerde yerel ofisler ve takımlar kurmayı hedefliyor

Alınan yatırımla Evreka global anlamda pazar payını artırmaya devam ederek hedef ülkelerde yerel ofisler ve takımlar kurmayı hedefliyor. Şirket, Amerika, Singapur, Hollanda ile MENA ve APAC bölgelerinde bulunan kilit pazarlara daha da odaklanmayı hedefliyor. Evreka aynı zamanda sürdürülebilirlik alanında yeni projelere imza atmayı da amaçlıyor.

Evreka, Webrazzi Summit 2015'te düzenlenen Arena'15'te yer alan girişimlerden biriydi. Şirket, atık konteynerlarına koydukları sensörler vasıtasıyla konteynera ait doluluk, konum, sıcaklık gibi bilgileri yine kendi geliştirdikleri yazılım ile rotalama ve tahminleme algoritmasını kullanarak, atık toplayan şöförlerin takip etmesi gereken en kısa rotaları günlük olarak otomatik olarak belirliyor ve kendilerine bir tablet aracılığıyla iletiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.