Pax Animi Games, 8,75 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Alesta Yatırım tarafından aktarılan bilgilere göre Pax Animi Games'e 8,75 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.
Pax Animi Games, 8,75 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Geçtiğimiz yıl Alesta Yatırım'ın pek çok yatırımını sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Alesta Yatırım, yüksek büyüme potansiyeline sahip erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım stratejisi doğrultusunda, Pax Animi Games'e yatırım yaptı.

Alesta Yatırım tarafından aktarılan bilgilere göre Pax Animi Games'e 8,75 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı. Pax Animi Games'e ne kadar yatırım yapıldığı ise paylaşılmadı. Pax Animi Games, mobil/web tabanlı oyun tasarlama, geliştirme ve pazarlama alanında faaliyet gösteriyor ve mobil platformlara oyunlar geliştiriyor.

Yüksek büyüme potansiyeline sahip erken aşama teknoloji girişimlerine yatırımlarımız devam ettiğini dile getiren Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, hızla büyüyen ve gelişen oyun pazarında Pax Animi'nin, pazarın öne çıkan oyuncuları arasında yer alacağına ve bu pazardaki payını artırıp uluslararası pazarda da büyük başarılar elde edeceğine inandığını dile getirdi.

Pax Animi Games tarafından aktarılan bilgilere göre ise şirket, alınan yatırım ile birlikte alanında uluslararası bir oyuncu olmayı hedefliyor. Pax Animi Games'in oyunları arasında ise Flip 'n Pose!, Hot Sand 3D ve Will you Marry me? 3D bulunuyor.

Pax Animi Games'in 2020 yılında Ömer Devrim Özgür, Şerafettin Can Erdinç ve İbrahim Ayberk Yılmaz tarafından kurulduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.