Fotoğraflarınızı animasyona dönüştüren platform: Image to Cartoon

Image to Cartoon, fotoğrafınızı yapay zeka yardımıyla saniyeler için karikatürize ediyor ve kişiyi bir anda çizgi film evreni karakterine dönüştürüyor.
Fotoğraflarınızı animasyona dönüştüren platform: Image to Cartoon

Dijitalleşmenin ve gelişen teknolojinin hayatımızı her alanda ve her daim kolaylaştırmaya başladığını daha önce defalarca belirttik. Bu dönüşüm işe yarar uygulamaları ve platformları hayatımıza dahil etmenin yanı sıra kimi zaman eğlenmemize, internet sayesinde hoş vakit geçirmemize de neden oluyor. Kişisel olarak fotoğraf uygulamalarını çok sevdiğimi söyleyebilirim. Saçma efektleri denemeyi, "eğer bir çizgi film karakteri olsaydım neye benzerdim" diye düşünerek fotoğraf üzerinde oynamayı kendine boş vakit yaratabilen birçok kişinin sevdiğinden de eminim. 

Hemen hemen her gün yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması ile karşılaşıyoruz; ancak fotoğrafları çizgi karakterlere çeviren ve bunu yaparken kalite kaybı yaşatmayan bir uygulama bulmak o kadar da kolay değil. Bu kapsamda hayata geçirilmiş ve tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Image to Cartoon ise bu işi bazı benzerlerine kıyasla çok daha iyi yapıyor.

Üyelik gerektirmiyor ve ücretsiz olarak hizmet veriyor

Girişimin yaptığı zaten adında açık bir şekilde ortada. Sizin bir fotoğrafınızı yapay zeka yardımıyla saniyeler için karikatürize ediyor ve kişiyi bir anda çizgi film evreni karakterine dönüştürüyor. Uygulamanın en güzel yanı hiçbir şekilde üyelik gerektirmemesi ve fotoğraflarınızı kendi veritabanında saklamıyor oluşu. Image to Cartoon'u kullanarak nasıl fotoğraf yükleyeceğinizden de bahsetmeden geçmek olmaz. Platformun web sitesine girdiğinizde sağ tarafta "Upload an Image" sekmesini göreceksiniz. O bölüme yüzünüzün belli olduğu, aydınlık ve maksimum 5000x5000 boyutlarında bir fotoğrafınızı yüklerseniz Image to Cartoon sizi birkaç saniyede çizgi karaktere çevirecek. 

Dönüşüm gerçekleştikten sonra fotoğrafınız kadın ve erkek için farklı olmak üzere değişik birkaç arka planla size sunulacak, dilerseniz arka planın olmadığı bir fotoğraf da olacak. Yani bir anda Noel Baba olabileceğiniz gibi kendinizi spor yapan bir karakter olarak da bulabileceksiniz.

Fotoğrafları isterseniz küçük boyutlu halleriyle isterseniz HD olarak indirmeniz için de seçenek sunuluyor. Image to Cartoon'un izin verdiği bedava fotoğraf sayısı haftalık 10 olarak belirtilmiş, ancak bunun doğruluğundan pek de emin olamadım, zira siteyi her yenileyişimde aynı ibare ile karşılaşıyorum ve birçok fotoğraf denemiş olmama rağmen bana herhangi bir kota uygulanmadı.

Sonuç olarak Image to Cartoon, sevimli ve kullanımı kolay bir uygulama. Eğer bu tarz uygulamalara ilgi duyuyorsanız Image to Cartoon'a buradan göz atabilirsiniz. Image to Cartoon ekibinin benzer bir şekilde çalışan Image to Sketch ve Image to Caricature adlı iki aracı daha bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.