Tüketici odaklı neobank Jupiter, 86 milyon dolar yatırım aldı

Eski Citrus Pay kurucusu Jitendra Gupta tarafından hayata geçirilen tüketici odaklı neobank Jupiter, Tiger Global, QED ve Sequoia Capital India liderliğinde gerçekleşen C Serisi yatırım turunda 86 milyon dolar yatırım aldı
Tüketici odaklı neobank Jupiter, 86 milyon dolar yatırım aldı

Eski Citrus Pay kurucusu Jitendra Gupta tarafından hayata geçirilen tüketici odaklı neobank Jupiter, Tiger Global, QED ve Sequoia Capital India liderliğinde gerçekleşen C Serisi yatırım turunda 86 milyon dolar yatırım aldı. Matrix Partners, 3one4 Capital ve BEENEXT gibi mevcut yatırımcıların yanı sıra Japonya'nın en büyük bankası olan MUFG Bank da yeni tura katıldı. 

2019 yılında kurulan, ancak bu yılın haziran ayında beta sürümünde piyasaya sürülen Jupiter, hukuk, muhasebe, defter tutma, denetim faaliyetleri, vergi danışmanlığı, pazar araştırması ve kamuoyu yoklaması ile iş ve yönetim danışmanlığı alanlarında uzmanlaşmış bir dijital perakende bankası olarak hizmet veriyor.

Şirket, bilhassa Y kuşağını odağına alıyor. Jupiter, kullanıcıların dijital olarak bir banka hesabı açmasına olanak tanıyor, Visa banka kartları sunuyor. Ayrıca Federal Bank ve Axis Bank ile iş birliği yaparak müşterilerin harcamaları hakkında bilgi sağlıyor.

Girişimin kurucusu ve CEO'su Jitendra Gupta, Nisan 2022'ye kadar 1 milyon müşteriye ulaşma hedefiyle müşteri kazanımına yatırım yapmaya devam edeceklerini ve önümüzdeki yıl kredi hizmeti vermeye başlamayı düşündüklerini belirtiyor. Yaklaşık 300 kişilik ekibiyle hizmet veren Jupiter, başka yeni hizmetler de geliştirmeyi hedefliyor. Platform, ilerleyen dönemde kredi hizmetinin yanı sıra yatırım ürünleri de sunmaya başlayacak.

Jupiter'in şu anda yarım milyondan biraz daha az müşterisi bulunuyor. Paylaşılan bilgilere göre bu kullanıcı tabanının yüzde 65'inden fazlası her ay platformda aktif olarak işlem yapıyor. Gupta, her ay işlem hacmini ikiye katladıklarını; bu ayı 60 milyon doların üzerinde işlemle kapatmaları gerektiğini belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.