Koç Holding şirketlerinden Token'dan dijital yemek kartı: Tokenflex

TokenFlex öncelikle Koç Topluluğu çalışanları tarafından kullanılacak. Ardından bu hizmetin tüm Türkiye’ye yayılacak.
Koç Holding şirketlerinden Token'dan dijital yemek kartı: Tokenflex

Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz Webrazzi Summit'te Token Genel Müdürü Erkan Duysal, TokenFlex'in yakın zamanda piyasaya sunulacağını söylemişti. Bugün itibari ile TokenFlex'in resmi duyurusu gerçekleşti.

Bugün, hızla büyüyen finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren Koç Topluluğu şirketi Token da yeni bir gelişme  yaşandı. Şirket, tüketicilerin yeni nesil beklentilerine uygun şekilde tasarlanan dijital yemek kartı TokenFlex öncelikle Koç Topluluğu çalışanları tarafından kullanılacağını ve ardından bu hizmetin tüm Türkiye’ye yayılacağını açıkladı. TokenFlex, yeni dünyanın beklentilerine uygun, tamamen dijital, akıllı telefona indirilebilecek bir uygulama aracılığıyla kolaylıkla kullanılabiliyor.

Türkiye'nin 81 iline yayılacak

TokenFlex, uygulama içerisindeki kameranın ödeme noktasındaki kare kodu okumasıyla ya da NFC özelliği sayesinde sadece cep telefonu POS cihazına yaklaştırılarak ödeme saniyeler içerisinde tamamlanıyor. İlerleyen dönemde farklı alanlarda da kullanılması hedeflenen TokenFlex, adını esnek yapısından alıyor. Üye iş yerleri Beko markalı POS cihazları ve TokenFlex POS uygulaması ile doğrudan cep telefonları üzerinden ödeme alabiliyor. Böylece iş yerlerine istedikleri yerde cihaza bağlı kalmadan ödeme alma imkânı sunuyor. 

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Token Finansal Teknolojiler şirketimiz, Topluluğumuzun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde ödeme teknolojileri alanında büyük ve önemli stratejik adımlar atıyor. Yeni nesil ödeme sistemlerindeki liderliğinin ardından, şimdi de yemek kartı sektörüne TokenFlex ile iddialı bir giriş yapıyoruz. TokenFlex’e sadece bir yemek kartı çözümü olarak değil, ödeme sistemlerinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek esnek bir teknolojik altyapı olarak bakıyoruz” diye konuştu.

Ebiçlioğlu, Türkiye’de yüz binlerce işletmenin ve hemen hemen tüm bankaların önemli bir çözüm ortağı haline gelen Token’ın TokenFlex ile yemek kartı sektörüne girmesinden mutluluk duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam ettti:

Yemek kartları, bir yandan çalışanlara gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere esneklik sağlarken, diğer yandan işverenlere sunduğu operasyonel kolaylık ve vergi avantajları öne çıkıyor. Restoran ve perakende gıda esnafına sağladığı gelir imkânı ile ekonomimizde önemli bir yere sahip olan yemek kartları, nakitsiz toplum vizyonuna ve kayıtdışı ekonomi ile mücadeleye de katkı sağlıyor. Token’ın Türkiye’de 700 binden fazla noktada yer alan Beko markalı ödeme kaydedici cihazlarının, yaklaşık 100 bini kafe ve restoranlarda kullanılıyor. Dolayısıyla, TokenFlex’in bu sektörde yayılım açısından önemli bir potansiyeli olduğuna inanıyoruz. TokenFlex’e sadece bir yemek kartı çözümü olarak değil, ödeme sistemlerinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek esnek bir teknolojik altyapı olarak bakıyoruz. TokenFlex’i Koç Topluluğu’nun tüm paydaşlarının güvenle kullanabileceği, yakın zamanda ürün yelpazesini genişletecek ve Türkiye’nin 81 iline hızla yayılacak inovatif bir girişim olarak görüyoruz.

Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı Özgür Burak Akkol ise pandemi ile birlikte çalışma modellerinde değişiklikler olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Topluluk olarak kurulduğumuz günden bu yana tüm çalışmalarımızın merkezine çalışma arkadaşlarımızı ve onların ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler geliştirmeyi aldık. . Bu kapsamda tüm beklentilerimizi karşılayacak esneklikte hayata geçen TokenFlex’i de ilk kez çalışma arkadaşlarımızın kullanacak olmasından memnuniyet duyuyoruz.

Arçelik bünyesinde uzun süredir finansal teknolojiler alanında öncü çalışmalar yürüten Token Finansal Teknolojiler, Mayıs 2020 itibariyle Koç Topluluğu bünyesinde ayrı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Geliştirdiği yeni nesil ödeme teknolojileriyle işletmelerin süreçlerini iyileştirerek büyümelerine katkı sağlamayı hedefleyen şirket, günümüzde 700 binden fazla ödeme cihazıyla sektörde lider olarak konumlanıyor.  Beko marka yazarkasa POS cihazları üzerinden yapılan günde yaklaşık 4 milyon işlemi yöneten Token, çalışmalarında Beko’yu teknoloji ortağı olarak konumlandırıyor, teknolojisini Beko gücü ve Koç güvencesiyle tasarladığı ürünlere yansıtıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.