WhatsApp sesli görüşmeler için yeni bir arayüz test ediyor

Uzun zamandır sesli görüşmeler için aynı arayüzü kullanan WhatsApp, edindiğimiz bilgilere göre yeni arayüzü test ediyor.
WhatsApp sesli görüşmeler için yeni bir arayüz test ediyor

Günümüzün en önemli mesajlaşma ve iletişim platformu olan WhatsApp'ın sesli görüşme özelliğini hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunduğunu sizlere 2015 yılında aktarmıştık. Uzun zamandır sesli görüşmeler için aynı arayüzü kullanan uygulama, edindiğimiz bilgilere göre yeni arayüzü test ediyor.

WhatsApp ile ilgili yaptığı doğru tahmin ve sızıntılar ile tanınan WABetaInfo'nun paylaştığı yeni görsellere göre şirket, sesli aramalar için yeni arayüzünü test etmeye başladı. Karşımıza çıkan görsellerde WhatsApp'ın iOS sürümü üzerinde arayüzün test edildiğini görüyoruz.

WABetaInfo'nun paylaştığı bilgilere göre yeni arayüz şu an için geliştirilme aşamasında. Bu nedenle yeni arayüz kullanıcılarla birlikte bir beta testi gerçekleştirilmedi. Geliştirme sürecinin tamamlanması ile birlikte yeni arayüzün hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni arayüz tasarım anlamında geliştirmelere sahip olsa da genel toplamda baktığımızda halihazırda kullanılan arayüz ile oldukça benzer olduğunu da belirtelim. Fakat yeni arayüzün henüz geliştirilme aşamasında olduğunu da unutmamak gerekir. 

Geliştirme süreci devam ettiği için kullanıcılara sunulacak olan yeni arayüz, önümüzdeki dönemde daha farklı bir şekilde de karşımıza çıkabilir. Ortaya çıkan görsellere baktığımızda üst kısımda uçtan uca şifreli ibaresi karşımıza çıkıyor.

Güvenlik konusuna oldukça önem veren WhatsApp, mesajlaşma kısmında da bulunan uçtan uca şifreli ibaresi sesli aramalara da taşımış. Uçtan uca şifreli ibaresi hem arama yapıldığında ekranın orta üst kısmında hem de geçmiş aramalarınızın alt kısmında yer alıyor.

WhatsApp, "uçtan uca şifreli" cümlesini arayüzün farklı noktalarına yerleştirerek kullanıcılarına güvenli bir uygulama olduğunu özellikle belirtiyor. Son olarak yeni arayüz ile birlikte aramalar ve durum sekmelerinde de tasarımsal değişiklikler yapıldığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.