Mystic Moose, oyun Metaverse'ü Planet Mojo'yu geliştirmek için 5 milyon dolar yatırım aldı

Temelinde bağımsız bir oyun stüdyosu olan Mystic Moose tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolar yatırım aldı.
Mystic Moose, oyun Metaverse'ü Planet Mojo'yu geliştirmek için 5 milyon dolar yatırım aldı

Oyun ve teknoloji dünyasının geleceği olarak görülen metaverse kavramı her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Metaverse'ün popülerliğinin artması ile birlikte konu üzerinde çalışan yeni girişimler de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu girişimlerden biri olan Mystic Moose, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Temelinde bağımsız bir oyun stüdyosu olan Mystic Moose tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 5 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu 5 milyon dolarlık yatırım turu Animoca Brands liderliğinde gerçekleşti. Animoca Brands'in haricinde ise Courtside Ventures, Republic Crypto, Polygon Studios ve Sky Vision Capital da yatırıma katıldı.

2021 yılında Mike Levine tarafından kurulan Mystic Moose, internet tarayıcısında oynanabilecek oyunlar geliştirme hedefi ile kuruldu. Mystic Moose tarafından paylaşılan bilgilere göre ise alınan 5 milyon dolarlık yeni yatırım, Planet Mojo isimli oyun odaklı metaverse'ün geliştirilmesi için kullanılacak.

Mystic Moose tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz dönemlerde kullanıma sunulan bir oyun bulunduğunu da paylaşalım. NFT'ler ile oyunları birleştiren Mystic Moose, satranç takımlarının ve karakterlerin NFT olarak alınıp satılabildiği online bir satranç oyununa sahip. 

Yatırımla birlikte bir metaverse'e dönüşecek olan online satranç oyunu içinde "Mojos" isimli NFT'ler bulunuyor. Planet Mojo'nun web sitesinde yer alan bilgilere göre oyun, artılmış gerçeklik özelliklerine de sahip olacak. Planet Mojo metaverse'ünün ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

2021 yılı NFT tabanlı oyunlar ve metaverse için bir patlama yılı haline geldi. NFT oyunlarının yılının üçüncü çeyreğinde 2,32 milyar dolar gelir elde ettiğini geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Her geçen gün daha popüler bir hale gelen NFT'ler günümüzde bir yatırım aracı olarak bile kullanılıyor. 

NFT'lerin de yükselişi ile birlikte oldukça popüler bir hale gelen Blockchain oyunları, yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Blockchain tabanlı oyunlar geliştiren firmalar 2022 yılında da önemli yatırımlar almaya devam edecek gibi görünüyor.

Hatırlatmak gerekirse ünlü oyun firması Voodoo'nun 2022 yılında blockchain destekli mobil oyunlara 200 milyon dolar yatırım yapacağını da geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Blockchain tabanlı oyun geliştiren firmaların yatırımlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.