Delivery Hero, Foodpanda'nın Almanya'daki operasyonlarını sonlandırıyor

Delivery Hero tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Foodpanda'nın Almanya'daki operasyonlarını küçültecek.
Delivery Hero, Foodpanda'nın Almanya'daki operasyonlarını sonlandırıyor

Yemeksepeti'nin sahibi Delivery Hero'nun bir diğer yemek sipariş devi Foodpanda'yı satın aldığını 2016 yılında sizlere aktarmıştık. Bugün Delivery Hero tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Foodpanda'nın Almanya'daki operasyonlarını sonlandırıyor.

Delivery Hero'nun aktardığı bilgilere göre Foodpanda, kısa süre içinde 6 şehirden çekilecek ve operasyonlarını sonlandıracak. Hatırlatmak gerekirse Foodpanda, operasyonlarına geçtiğimiz Eylül ayı içinde başlamıştı.

Foodpanda'nın operasyonlarını sonlandıracağı şehirler ise Köln, Düseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih ve Stuttgart. Foodpanda'nın sadece 1 ay önce Köln, Düseldorf ve Stuttgart'ta hizmet vermeye başladığını da hatırlatalım. Kısacası Foodpanda'nın bu şehirlerdeki yolculuğu küçülme kararı nedeniyle sadece 1 ay sürmüş oldu

Gerçekleşen küçülme ile birlikte Foodpanda, sadece ana merkezine yakın küçük bir bölgede inovasyonların test edilebilmesi için faaliyet göstermeye devam edecek. 

Delivery Hero ve Foodpanda ile ilgili bir diğer önemli gelişme ise Japonya ile ilgili. Foodpanda'nın Almanya'daki operasyonlarını küçülten ve pazardan çekilmek isteyen Delivery Hero, Foodpanda'nın Japonya birimini satmak istediğini de paylaştı.

Delivery Hero'nun Foodpanda'nın Japonya birimini satmasının ana nedeni ise artan rekabet ve iş gücü kıtlığı. Delivery Hero'nun paylaştığı bilgilere göre şirket, Foodpanda'nın Japonya birimini 2022 yılının ilk çeyreğinde elden çıkarmak istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.