Embracer Group, Perfect World Entertainment'ı 125 milyon dolara satın aldı

Embracer Group tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, Çin merkezli online oyun firması Perfect World'ün ABD'deki birimi olan Perfect World Entertainment'ı satın aldı.
Embracer Group, Perfect World Entertainment'ı 125 milyon dolara satın aldı

İsveç merkezli Embracer Group firmasının Gearbox Entertainment'ı 1,3 milyar dolara satın aldığını geçtiğimiz Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Yaptığı büyük satın almalar ile tanınan Embracer Group, Çin'den yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Embracer Group tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, Çin merkezli online oyun firması Perfect World'ün ABD'deki birimi olan Perfect World Entertainment'ı satın aldı. Embracer Group, Perfect World Entertainment'ı satın almak için 125 milyon doları gözden çıkardı.

125 milyon dolarlık satın alma bedelinin 60 milyon dolarlık kısmı nakit, kalan 65 milyon dolarlık kısmı ise hisse senedi şeklinde ödenedi. Embracer Group ve Perfect World arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasına göre Perfect World'ün Kaliforniya'da yer alan Perfect World Publishing ve Cryptic Studios'u toplamda 237 çalışanı ile birlikte Embracer Group'a geçecek.

Edindiğimiz bilgilere göre Perfect World Publishing ve Cryptic Studios, Embracer Group'un Gearbox Software birimine bağlı olarak çalışacak. Bugüne kadar 650 milyon doların üzerinde yatırım alan Embracer Group'un toplamda 16 satın alma gerçekleştirdiğini de paylaşalım. 

Embracer Group tarafından satın alınan Cryptic Studios, 2000 yılında kuruldu. 136 çalışanı bulunan Cryptic Studios, online oyunlar geliştirme konusunda önemli bir tecrübeye de sahip. Cryptic Studios'un geliştirdiği oyunlar arasında Neverwinter ve Star Trek Online gibi yapımlar yer alıyor.

Satın alınan bir diğer şirket olan Perfect World Publishing ise 2008 yılında kuruldu. PC ve oyun konsolları için oyunlar yayınlayan Perfect World Publishing'in yayınladığı oyunlar arasında ise Star Trek ve Dungeons & Dragons oyunları bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.