Airtable, Walrus.ai'ın kurucu ekibini satın alma yoluyla işe aldı

Walrus.ai'ın kurucu ortakları Scott White, Jake Marsh ve Akshay Nathan, Airtable ekibine katıldı.
Airtable, Walrus.ai'ın kurucu ekibini satın alma yoluyla işe aldı

Airtable, sessiz sedasız bir şekilde kodsuz bir uygulama tarama platformu olan Walrus.ai'ı satın aldığını açıkladı.

TechCrunch'ın haberine göre Walrus.ai birkaç ay önce kullanılmaz hale gelmişti, ancak durumun tam olarak ne olduğu anlaşılamamıştı. Bu satın alma ile Walrus.ai'ın sitesinin neden kullanılamıyor olduğuna da açıklık getirilmiş oldu. Aslında her ne kadar "satın alma" dense de Airtable'ın şu an için Walrus.ai'ın teknolojisini kullanma gibi bir planı bulunmuyor. Zira, şirket bu satın almayı gerçekleştirirken Walrus.ai'ın kurucu ekibini kendi bünyesine katmayı amaçladı.

Bu satın alma sonrasında Walrus.ai'ın kurucu ortakları Scott White, Jake Marsh ve Akshay Nathan, Airtable ekibine katıldı. Scott White, Airtable'da çözümler için ürün lideri ünvanına sahip olurken, Akshay Nathan şirketin kurumsal organizasyonunda mühendislik müdürü ve Jake Marsh da yazılım mühendisi olacak. Walrus.ai'ın ekibinin geri kalanına ne olduğu ise belirsiz. 

Walrus.ai daha önce Homebrew, Felicis Ventures ve Leadout Capital gibi yatırımcılardan 4 milyon dolar yatırım almıştı. Walrus.ai, API aracılığıyla dış kaynaklı mühendislik hizmeti veriyordu. Walrus.ai'ın platformu, planlanmış bir kullanıcı arayüzünün basit metin açıklamalarını kullanarak, kodun planlanmış komutlarını yürütmek için tanılama çalıştırabiliyordu. 

Mart ayında 270 milyon dolar yatırım alan Airtable'ın değerlemesi ise 5.77 milyar dolara ulaşmıştı. Airtable, dosya ekleri, uzun metin notları, onay kutuları, barkodlar ve algoritmalar gibi hemen hemen her tür yerleştirmeyi destekliyor. Platform, gerektiğinde değiştirilebilen ilişkiler oluşturarak, tablolar arasındaki kayıtları akıllıca birbirine bağlıyor. Airtable, katılımı basitleştirmek için blokları ve temaları, kategoriler ve kullanım örnekleri olarak gruplandırılmış bir dizi şablonla birlikte sunuyor. 

Walrus.ai ekibi, kullanıcıların testlerini sade İngilizce yazmalarına yardımcı olarak uçtan uca yazılım testleri oluşturmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ancak Airtable, tüm kullanıcılarını uygulama geliştiricilerine dönüştürmeyi hedefliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.