Helix Geospace, Bloc Ventures liderliğinde 3 milyon sterlin yatırım aldı

Anten ve radyo frekansı konusunda teknolojiler geliştiren Helix Geospace, Bloc Ventures'ın liderliği üstlendiği yatırım turunda 3 milyon sterlin yatırım aldı.
Helix Geospace, Bloc Ventures liderliğinde 3 milyon sterlin yatırım aldı

Anten ve radyo frekansı konusunda teknolojiler geliştiren Helix Geospace, Bloc Ventures'ın liderliği üstlendiği yatırım turunda 3 milyon sterlin yatırım aldı. Yatırım turuna UK Innovation & Science Seed Fund (UKI2S) ve Midven de katıldı. Yeni yatırım öncesinde Helix, UKI2S ve melek yatırımcılardan 2,5 milyon sterlin yatırım almıştı. 

Helix, GNSS -bunu "global navigasyon uydu sistemi" olarak çevirebiliriz- ürün tasarımcılarının en küçük, en doğru konumlandırma, navigasyon ve zaman senkronizasyonu ürünlerini yaratmalarını sağlayan en yüksek spesifikasyonlara göre tasarlanmış ve üretilmiş hassas antenler inşa ediyor. Uydu sistemleri tarafından sağlanan konum, navigasyon ve zamanlama hizmetleri, kritik altyapı, ulaşım, siber güvenlik ve savunmanın bunlara bağlı olmasıyla global ekonomilerin temel taşı haline geldi. Ancak bu kavramlar şu anda çalışma ortamlarına karşı savunmasız. Helix Geospace ise bu güvenlik açıklarına ve tehditlere karşı savunma yapan anten teknolojisini icat etti ve geliştirmeye devam ediyor.

Helix'in patentli DielectriXTM antenleri, ilk olarak GNSS (GPS, Galileo, GLONASS, Beidou) takımyıldızlarından konum, navigasyon ve zamanlama sinyallerini ve Iridium takımyıldızının yanı sıra Iridium'un ses ve veri ağı üzerinden iletilen Satelles STL (uydu zamanı ve konum) sinyallerini almayı hedefliyor.

Gelecekteki anten çeşitleri, devlet kurumlarının yanı sıra özel şirketler tarafından planlanan ve inşa edilen düşük dünya yörüngesi konum, navigasyon ve zamanlama hizmetlerini destekleyecek. Helix'in müşterileri arasında savunma, otomotiv, havacılık ve kritik altyapı sektörü şirketleri yer alıyor.

Alınan yeni yatırımla Helix CTO'su ve DielectriX'in mucidi Oliver Leisten, mühendislerden oluşan ekibini büyütecek. Helix COO'su Nick Filler ise üretim artışını sürdürmek için Helix'in operasyon ekibini kuracak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.