LiveRamp, Rakam'ı satın aldı

Satın almanın finansal detayları henüz paylaşılmazken, Rakam BI ve API ürünlerinin durdurlacağı açıklandı.
LiveRamp,  Rakam'ı satın aldı

Ülkemizin başarılı SaaS servislerinden Rakam, veri güdümlü müşteri deneyimleri oluşturan LiveRamp'e katıldığını açıkladı. Satın almanın finansal detayları henüz paylaşılmadı. Satın alma ile birlikte Rakam'ın teknolojisi LiveRamp'in platformunda kullanılmaya başalanacak.

LiveRamp, bu adım ile tek bir noktada birleştirilmiş bir segmentasyon çözümü sunmayı amaçlıyor. Böylece LiveRamp müşterileri, gerçek zamanlı içgörüler elde edebilecek. Ayrıca müşteriler, verileri nerede olursa olsun özelleştirilmiş hedef kitleler oluşturabilecek. 

Rakam ise LiveRamp ekibine katılarak şimdiye kadar yürüttüğü operasyonu daha geniş ölçekte hayata geçirme imkanı bulacak. 

Rakam BI ve API ürünleri durduruluyor

Bu arada bilmeyenler için Rakam'ın çok sayıda kaynaktan veri toplayıp bunları saklayan ve anlamlandıran bir platform olduğunu belirtelim. 2016'dan beri faaliyet gösteren şirket, Rakam BI ve API ürünleri de geliştirmişti. Ancak satın almayı takip eden birkaç ay içinde bu iki ürün de operasyonlarını durduracak. 

Bu noktada Rakam, platform aboneleriyle irtibata geçerek onları ilerleyen süreç hakkında bilgilendireceğini dile getiriyor. Rakam'ın bir diğer ürünü Metriql ise faaliyetlerini sürdürecek. LiveRamp'in Metriql odağında bir satın almaya imza attığını söylemek mümkün. 

Topluluk desteği vermeye devam edeceklerini belirten Rakam, veri entegrasyonları üzerinde çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. 

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.