Tamatem Games, KRAFTON liderliğinde 11 milyon dolar yatırım aldı

Tamatem Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 11 milyon dolar yatırım aldı.
Tamatem Games, KRAFTON liderliğinde 11 milyon dolar yatırım aldı

Girişim dünyasının en popüler alanlarından olan mobil oyunlara odaklanan Ürdün merkezli bir mobil oyun girişimi olan Tamatem Games, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Tamatem Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 11 milyon dolar yatırım aldı.

Söz konusu 11 milyon dolarlık B serisi yatırım turu popüler PUBG oyununun da geliştiricisi olan Güney Kore merkezli oyun firması KRAFTON liderliğinde gerçekleşti. 11 milyon dolarlık B serisi yatırım turuna KRAFTON'un haricinde ise Venture Souq, Endeavor Catalys ve şirketin eski yatırımcıları katıldı.

Alınan 11 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Tamatem Games'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım 17 milyon dolara ulaştı. Tamatem Games kurucusu ve CEO'su Hussam Hammo tarafından aktarılan bilgilere göre Tamatem Games'in değerlemesi ise 80 milyon dolara ulaştı.

2013 yılında Eyad Al Basheer, Hussam Hammo ve Sohaib Thiab tarafından Ürdün'de kurulan Tamatem Games, Arapça konuşulan bölgeler için mobil oyunlar geliştiriyor. Tamatem Games, oyunlarını hem dil hem de kültürel açıdan Arapça konuşulan bölgelere özel olarak tasarlıyor.

Tamatem Games tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 11 milyon dolarlık yeni yatırım girişimin yeni oyunlar geliştirmesi için kullanılacak. Tamatem Games'in yakın zamanda Suudi Arabistan'a açılacağını da belirtelim. Bugüne kadar toplamda 50 oyun yayınlayan Tamatem Games toplamda 120 milyon indirilmeyi de aştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.