Dijital sponsorluk platformu we-link-you, markalar ve sponsorlar arasındaki iletişimi sağlıyor

We-link-you; yenilikçi projeleri vizyoner markalar ile bir araya getirirken, yaratıcı fikirleri markalarla, markaları ise geniş hedef kitleleri ile buluşturmuş oluyor.
Dijital sponsorluk platformu we-link-you, markalar ve sponsorlar arasındaki iletişimi sağlıyor

Dijialleşme pandeminin etkisiyle tüm iş kollarını etkisi altına alıyor. Sektörün yıllardır tanıdığı isimlerden Rana Erkan Tabanca ve Tuğba Parlak da bilgi birikimini sponsorluk odaklı yeni bir dijital platformda buluşturdu. Dijital sponsorluk platformu we-link-you, markalar ve sponsorlar arasındaki iletişimi sağlıyor. 

We-link-you; yenilikçi projeleri vizyoner markalar ile bir araya getirirken, yaratıcı fikirleri markalarla, markaları ise geniş hedef kitleleri ile buluşturmuş oluyor. Girişim ayrıca tüm bu süreçte; fikir sahiplerine ait projeleri incelemeye alıyor. Böylece alanında profesyonel isimler,  projenin verimliliğini, olması gereken materyallerinin kontrolünü, dikkat çekiciliğini ve doğru mesajı verip vermediğini kontrol ediyor. Ekip, platforma yüklenen projeleri inceleyerek, proje sahiplerine 48 saat içinde dönüş yapıyor. 

Projelerin yüklendikten sonra bu değerlendirme aşamasından geçmesinin, sponsorluk bulma konusunda projelere destek olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, sponsor bulmak isteyen organizasyonların, projelerini etkinlik tarihinden 3 ay öncesinde platforma yüklemeleri tavsiye ediliyor. Kısacası we-link-you, doğru yönlendirmeler ile fikir yaratıcılarını projelerine uygun markalarla buluşturuyor.

Girişimin kurucu ortağı Tuğba Parlak, halihazırda fiziksel olarak ilerleyen süreçleri dijitalleştirmenin bu alana "hız" kattığını dile getiriyor. Girişim, platforma yüklenen projenin hayata geçirilmesi için proje sahipleri ve sponsorların hızlıca iletişim kurmasına imkan tanıyor. Parlak, platformun Londra ve Türkiye'deki yazılım ekipleri tarafından geliştirildiğini dile getiriyor. 

Orijinal bir proje havuzuna sahip olan We-link-you, markaların doğru projelere ulaşmasını sağlıyor. Kullanımı kolay arayüzü ile proje sahiplerinin hızlıca en uygun sponsor olabilecek markalara ulaşmasını kolaylaştırıyor. Bu noktada projelerin kategorilere ayrıldığını ve sponsorların bu kategorileri seçerek özelleştirilmiş bir sayfa görünümüne kavuştuğunu belirtelim. 

Platformun iyzico desteğiyle güvenli ödeme ve satın alma seçenekleri sunduğunu eklemekte fayda var. Parlak, girişimin gelir modelinin abonelik ücretleri ve yüzde 5 komisyon üzerinden ilerlediğini belirtiyor. Platformda aylık 85 TL ve  aylık 145 TL olmak üzere 2 farklı abonelik seçeneği mevcut. Ekibin platforma yüklenen projeler için yönlendirmeler ile adeta danışmanlık verdiğini düşünürsek, her iki paketin de sektör uzmanlarından destek almak için makul seçenekler sunduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan platformun ücretsiz deneme sürümü olması, kullanıcı tabanının büyümesini hızlandırabilirdi. Ancak anladığım kadarıyla ekip, kürasyon konusuna değer veriyor. Bu nedenle, sadece sponsor bulmak için küçük bir yatırımı göze alabilen kullanıcıları hedefliyor olabilir. Sanıyorum, bu yaklaşım platformdaki sponsorların da aradığı profile uygun projelere ulaşmasına vesile oluyor. 

We-link-you, proje sahipleri ve sponsorlara, her iki tarafı koruyacak anlaşmalar sunuyor. Parlak'ın aktardığına göre; iki taraf da 1 ay içinde anlaşamazsa, platform kendi payı da dahil olmak üzere tüm ödemeyi iade ediyor.

Bunlara ek olarak we-link-you, köprü olmayı başardıkları iş birlikleri için, her ay seçtikleri bir yardım, sivil toplum kuruluşunu da destekliyor.

We-link-you ile sadece tanınımış markaların değil, Türkiye'nin her yerinden firmaların sponsorluk dünyasına adım atması amaçlanıyor. Girişimin uzun vadede Londra'ya açılma planı da bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.