WhatsApp, mesajı herkesten silme özelliğinin geçerliliğini 7 güne çıkaracak

WhatsApp mesajı herkesten silme özelliğinin zaman kısıtlamasını yaklaşık 1 saatten 7 gün 8 dakikaya çıkarmaya hazırlanıyor.
WhatsApp, mesajı herkesten silme özelliğinin geçerliliğini 7 güne çıkaracak

WhatsApp yayınladığı yeni bir güncelleme ile mesajı herkesten silme özelliğinin zaman kısıtlamasını yaklaşık 1 saatten 7 güne çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik WhatsApp masaüstü beta sürümünde karşımıza çıkıyor.

Normalde mesajı herkesten sil seçeneği ile WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajları 1 saat 8 dakika 16 saniye içinde silebiliyorsunuz. Ancak WhatsApp, yayınladığı yeni güncelleme ile bu zaman kısıtlamasını ortadan kaldırıyor. 

Artık kullanıcılar, sadece gün içinde ve yaklaşık 1 saat önce gönderdikleri mesajları silmenin ötesinde, eski mesajlarını da herkesten silebilecek. WhatsApp şu an için zaman kısıtlamasını 7 gün, 8 dakikaya çıkarmayı planlıyor. 

Aslına bakarsanız, daha önce şirketin mesajları zaman limiti olmadan silme konusunda yaptığı testler mevcuttu. Bu nedenle bir süredir WhatsApp'ın zaman limitini ortadan kaldırması bekleniyordu. Fakat bu yeni güncelleme ile zaman limitinin tamamen ortadan kalkmayacağı belli oldu. 

Yine de sosyal ağların sürekli özellik test etmekte olduğunu düşünürsek, hala geliştirme aşamasında olan bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara açılmayacağını da söyleyebiliriz. Yakın zamanda topluluklar özelliği ile gündeme gelen WhatsApp, bu yeni özellik ile etkileşimi artırmak adına kullanıcıların mesajlaşırken kendini rahat hissetmesini amaçlıyor olabilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.