Instagram, hata raporlamaları için "rage shake" özelliğini yayına aldı

Rage shake, Instagram'da bir özellik çalışmadığında ya da bir hata ile karşılaştığınızda, telefonu sallayarak problemi Instagram ekiplerine raporlamanızı sağlıyor. Bugün yayına alınan bir diğer özellik de carousel paylaşımlarından fotoğraf silme oldu.
Instagram, hata raporlamaları için

Test aşamasındayken "sorun bildirmek için telefonu sallama özelliğini aç" gibi bir uyarı ile kullanıcıların karşısına çıkan ve şaşkınlık yaratan  "rage shake" özelliği, bugün resmi olarak duyuruldu.

Rage Shake nedir, nasıl çalışır? 

Rage shake, Instagram'da bir özellik çalışmadığında ya da bir hata ile karşılaştığınızda, telefonu sallayarak problemi Instagram ekiplerine raporlamanızı sağlıyor. Telefonu salladığınızda karşınıza "sorun bildir" penceresi açılıyor. Söz konusu pencere üzerinden hareket ederek problemin detaylarını Instagram ekiplerine yazarak aktarabiliyorsunuz. Şu an için özellik yalnızca ABD'li kullanıcılara açıldı. Önümüzdeki aylarda kademeli olarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. 

Carousel'den fotoğraf kaldırma 

Bugün yayına alınan bir diğer özellik de Carousel paylaşımlarından fotoğraf silme oldu. Bildiğiniz gibi, şimdiye kadar Carousel olarak yüklenen fotoğraf ya da videolar arasından yalnızca birini silmek mümkün değildi. Onun yerine tüm paylaşımı silerek yeniden içerik girişi yapmanız gerekiyordu. Özellikle  titiz ve onay mekanizması sürecinde anlık olarak karar değiştiren müşterilere sahip sosyal medya yöneticileri için; bu süreç kabusa dönüşebiliyordu. Bu yeni özellik sayesinde; hem sosyal medyacılar hem de arkadaşlarıyla arası bozulan kullanıcılar, içeriklerini ve etkileşimlerini kaybetme korkusunu geride bırakabilir. 

Carousel'den fotoğraf ya da video kaldırmak için gönderinin üzerindeki üç noktaya basmanız gerekiyor. Ardından düzenle seçeneğine dokunarak, kaldırmak istediğiniz içeriğin üst kısmında yer alan "sil" ikonunu seçmeniz yeterli. 

Instagram yöneticisi Adam Mosseri'nin twitter hesabı üzerinden duyurulan bu yeni özelliklerin devamı gelecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda da; ara verme özelliğini duyuran Mosseri, bu yeni videoyu "gelecek hafta görüşürüz" cümleleriyle kapattı. Kısacası; yeni özelliklere hazır olmakta fayda var. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.