SPONSORLU

Bütünsel İK yaklaşımı ile şirketlerin dijitalleşmesini destekleyen Startup: İdenfit

Bütünsel İK yönetimi kavramı insan kaynakları departmanlarının 2022 yılı hedefleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Bütünsel yani holistik insan kaynakları yönetimi yaklaşımı çalışanlarla doğrudan ilişki kurulmasını ve sağlam metriklere dayanan ölçümlerle adil bir performans değerlendirme süreci uygulanmasını hedefliyor.
Bütünsel İK yaklaşımı ile şirketlerin dijitalleşmesini destekleyen Startup: İdenfit

Bütünsel İK yönetimi kavramı insan kaynakları departmanlarının 2022 yılı hedefleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Bütünsel yani holistik insan kaynakları yönetimi yaklaşımı çalışanlarla doğrudan ilişki kurulmasını ve sağlam metriklere dayanan ölçümlerle adil bir performans değerlendirme süreci uygulanmasını hedefliyor. Pandemi sonrasında tüm iş dünyasını merkezine alan insan odaklı İK yaklaşımında hem şirkete hem de çalışanlara fayda sağlayacak bir ortam yaratılması hedefleniyor. İdenfit; İK süreçlerinizi tek bir platform altında yürütmenize olanak sağlayarak bütünsel İK yaklaşımında işletmelere destek sağlıyor.

Bütünsel İK Yönetimi İçin:  İdenfit 360 Derece Performans Değerlendirme Modülü

İdenfit Performans Yönetimi modülü ile 90,180,270 veya 360 derece değerlendirmeler yapılabiliyor, hatta organizasyon şemasında değerlendirilecek kişinin astı üstü eşiti olmasa bile birlikte etkileşim ile çalıştığı farklı departmandan birileri varsa bu kişiler de diğer seçeneğinde değerlendirmeye dâhil edilebiliyor. İdenfit ile performans değerlendirmeleri periyodik zaman dilimlerinde KPI (Anahtar Performans Göstergesi) oluşturularak 360 derece uygulanabiliyor. Bütünsel İK değerlendirmesinin hedeflediği geri bildirim kültürü ve veriye dayalı performans değerlendirme süreci İdenfit ile tek panel altından yönetilebiliyor.

Adil Bir Süreç İçin Veriye Dayalı Performans Değerlendirmesi

2022 yılı İK trendlerinde şirketlerde insan kaynağının değerini arttırmak, çeşitlilik ve ön yargılardan arındırılmış, sağlam metriklere dayanan performans yönetimi süreçleri en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Şirketlerin işletme performanslarını arttırmak ve çalışanların neye ihtiyacı olduğunu tespit etmek için ölçülebilir ve raporlanabilir veri analizi büyük önem taşıyor. İdenfit performans değerlendirme modülü çalışanların hedef ve yetkinlikler bazında ölçülmesine olanak sağlıyor. Şirketler hedef ve yetkinlik havuzunu kolaylıkla oluşturabiliyor ve aynı değerlendirme içinde hem hedef hem yetkinlikler değerlendirme kurgunuza göre ağırlıklandırılabiliyor. Performans değerlendirme sonuçlarına dayalı olarak geliştirici geri bildirimler alınabiliyor ve sonuçlar SMS, e-posta ya da bildirim olarak gönderilebiliyor.

İdenfit ile Objektif ve Kapsamlı Geri Bildirimlerle 360 Derece Performans Değerlendirme

İdenfit ile geleneksel performans değerlendirme yönteminin ön yargılı yaklaşım riskinden arındırılmış veriye dayalı ve kolay raporlanabilir ölçümlerle adil sonuçlar elde edilebiliyor. Çalışanlardan geri bildirim alınmasıyla sağlıklı sonuçlar elde edilmesini sağlayan 360 derece sistemiyle ekiplerin motivasyonu kapsamlı şekilde ölçülebiliyor. Yapılan ölçümler sonucunda işletmede uygulanması gereken eğitim ve gelişim programları da sağlam metriklere dayalı olarak planlanabiliyor, tek panel üzerinden yönetilebiliyor.

Yoğun iş yüküne sahip İK departmanları dijitalleşen performans değerlendirme süreçleriyle zamandan tasarruf ederek değer yaratan işler üretme fırsatı sağlayabiliyor.

İdenfit yazılımı, ilk günden itibaren olduğu gibi ihtiyaç ve trendler doğrultusunda sürekli güncellenip gelişiyor.  İK dünyasında büyük yeniliklere imza atma hedefiyle yolculuğuna emin adımlarla devam ediyor.

İdenfit hizmetleri ve avantajları hakkında daha fazla bilgi veya başvuru için idenfit.com ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.