Sağlık platformu Lifen, 58 milyon dolar yatırım aldı

Lifen yeni yatırım turundan gelen finansmanla önümüzdeki 18 ay içinde 200'den fazla çalışanı işe almayı planlıyor. 
Sağlık platformu Lifen, 58 milyon dolar yatırım aldı

Her sektörde olduğu gibi insanın en temel ihtiyaçlardan biri olan sağlık sektöründe dijital dönüşüm süreçleri önemli hale geldi. Özellikle Covid-19 pandemisiyle sağlığa erişim, kalite ve artan harcama yükü gibi sorunlarla mücadele eden sağlık sektöründe bu adım devrim niteliği taşıdı. 

Buna paralel olarak bugün edindiğimiz bilgilere göre sağlık platformu Lifen, 58 milyon dolar yatırım aldı. Girişim, tıbbi raporlarla başlayarak sağlık sektörü için dijital altyapı üzerinde çalışıyor. Tur, Creadev ve Lauxera Capital Partners tarafından yönetildi. Turda şirketin mevcut yatırımcıları Serena ve Partech vardı. 2015'te faaliyete geçen Lifen, yeni yatırım turundan gelen finansman ile önümüzdeki 18 ay içinde 200'den fazla çalışanı işe almayı planlıyor. 

Fransa merkezli girişim; Alexandre Huckert, Etienne Depaulis, Franck Le Ouay, Philippe Douste-Blazy tarafından kuruldu. Lifen şu an 600 sağlık kurumuyla çalışıyor. Sağlık hizmeti verileri dünya genelinde gün geçtikçe büyüyor. Bu büyüme sağlık hizmetlerinde veri yönetimi nasıl yapılması gerektiği sorusunu beraberinde getiriyor.

Özellikle hasta bilgilerinin verimli bir şekilde depolanması ve aktarılması doğru veri yönetim sistemlerinin uygulanmasını gerektiriyor. Tam da bu soruna çözüm arayan Lifen her ay 240 bin doktora gönderilen 2 milyon tıbbi belgeyi düzenliyor. Girişim, 2025 yılına kadar bin 500 hastane ve 200 e-sağlık çözümü ile çalışmayı hedefliyor.

Başlangıçta şirket, kağıtsız çalışmayı ve raporları otomatik göndermeyi kolaylaştırdı. Bu teknolojisinin üzerine makine öğrenimini de ekledi. Böylece elindeki verileri anlamlı hake getirmeye başladı. Şirket, Salesforce ile işbirliği yapmak. Amacı sağlık sektörü için dijital mesajla platformu olmanın ötesine geçmek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.