Kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm, 2,5 milyar dolarlık yeni fonunu duyurdu

Kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm, yeni fonunu duyurdu. Paradigm tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni fonun büyüklüğü 2,5 milyar dolar.
Kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm, 2,5 milyar dolarlık yeni fonunu duyurdu

Kripto dünyası her geçen gün daha da popüler bir hale gelerek yoluna devam ediyor. Hem yatırımcıların hem de girişimcilerin en çok ilgisini çeken alanlardan biri haline gelen kripto, yatırımlar almaya devam edecek gibi görünüyor. Bugün karşımıza çıkan bilgilere göre kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm, yeni fonunu duyurdu.

Paradigm tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni fonun büyüklüğü 2,5 milyar dolar. Söz konusu fonun bugüne kadar kripto odaklı olarak karşımıza çıkan en büyük yatırım fonu olduğunu da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Andreessen Horowitz geçtiğimiz aylarda kripto odaklı 2,2 milyar dolarlık bir fon ile karşımıza çıkmıştı. 

2018 yılında Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam ve eski Sequoia Capital partneri Matt Huang tarafından kurulan Paradigm, geçtiğimiz dönemlerde odağına kripto odaklı girişimleri alan pek çok yatırımla da karşımıza çıkmıştı. Şu an için 30 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Paradigm, geçtiğimiz günlerde Nathan Apsel'i CFO olarak ekibine de ekledi.

Paradigm'in yatırım yaptığı girişimler arasında FTX, Coinbase, BlockFi, Maker, Uniswap ve Sky Mavis gibi önemli markalar yer alıyor. En son geçtiğimiz Ekim ayında NFT tabanlı kart oyunu Parallel'in Paradigm liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldığını sizlerle paylaşmıştık.

Fred Ehrsam ve Matt Huang tarafından aktarılan bilgilere göre Paradigm, yeni fon ile birlikte yeni nesil kripto şirketlerine ve protokollerine yatırım yapmaya devam edecek. Paradigm'in 2,5 milyar dolarlık yeni fonu ile birlikte yapacağı yatırımları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.