Akıllı dil teknolojileri çözümleri sunan Tarjama, Amethis'ten yatırım aldı

Dil teknolojilerine odaklanan ve MENA bölgesinde hizmet veren bir dil hizmetleri sağlayıcısı olan Tarjama, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Akıllı dil teknolojileri çözümleri sunan Tarjama, Amethis'ten yatırım aldı

Şirketler için akıllı dil çözümleri sunan Tarjama'nın yeni akıllı dil platformu T-Portal'ı yayına aldığını geçtiğimiz Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Dil teknolojilerine odaklanan ve MENA bölgesinde hizmet veren bir dil hizmetleri sağlayıcısı olan Tarjama, yeni bir yatırım aldı. Edindiğimiz bilgilere göre Amethis yeni başlattığı Amethis MENA Fund II (AMF2) fonu aracılığıyla Tarjama’dan azınlık hissesi satın alarak ikinci işlemini tamamladı.

Amethis tarafından paylaşılan bilgilere göre Tarjama’ya yapılan yatırım, şirketin yapay zeka teknolojisi alanındaki yol haritasını gerçekleştirmesine ve bölgenin ana pazarlarında iddialı bir organik ve inorganik büyüme stratejisi yürütmesine destek olacak.

Amethis ve Tarjama arasında gerçekleşen yatırım anlaşmasının finansal detayları ile ilgili bilgilerin paylaşılmadığını da ekleyelim. Gerçekleşen yatırım ile birlikte Amethis, Tarjama'nın yönetim kuruluna da katılacak. 2008 yılında Nour Al Hassan tarafından Abu Dhabi'de kurulan köklü bir girişim olan Tarjama, Arapça odaklı makine çeviri motorunun yanı sıra yüksek performanslı çeviri yönetim sistemi Cleverso’yu da müşterilerine sunuyor.

Amethis’in bu yeni yatırımının Tarjama için büyük bir önem taşıdığını dile getiren Tarjama Kurucusu ve CEO’su Nour Al Hassan, yatırımcılarının desteği sayesinde ürün portföylerinin yeteneklerini genişletmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Amethis Kurucu Ortağı Laurent Demey ise Amethis'in Tarjama’ya yatırım yaparak, yalnızca cazip MENA yerelleştirme sektöründe bir pazar liderini değil, aynı zamanda cinsiyet eşitliğini sağlamış yüksek büyüme gösteren kadın liderliğinde bir KOBİ’yi de desteklediği için gurur duyduklarını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.