Agri ve foodtech kategorileri ilk ve son üreticilerin ortaklığı ile çeşitlenebilir

Agri ve foodtech girişimlerine yapılan yatırımlar bu sene de artmaya devam ederken, market ve restoranlar haricindeki kategorilerin de daha çok büyüyeceği tahmin ediliyor.
Agri ve foodtech kategorileri ilk ve son üreticilerin ortaklığı ile çeşitlenebilir

Foodtech ve agritech girişimleri 2021 senesinde de büyümeye devam etti. Türkiye'nin de ilk sıralarda yer aldığı yatırımlarda tedarik zincirinden alternatif içeriklere birçok girişimin bu alanda faaliyetlerini hızlandırdığını gördük. 2021'in ilk yarısında 24 milyar $'ı bulan yatırımlarda market alışverişi, teknolojik sistemler ve restoranlarda kullanılan teknolojilerin öne çıkmakta olduğu gözlemleniyor. 

ABD ve Çin'in başı çektiği listede Getir'in aldığı büyük yatırım ile Türkiye'nin de sıralamada 4. olduğunu görmekteyiz. Online market alışverişi, hızlı teslimat ve restoranların sektörün büyük bir bölümünü kapsaması devam etmekle birlikte tarım ve buna bağlı olan sektörleri geliştirecek kategorilerin de yatırım aldığı görülmekte. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.