Open Source Alternatives: B2B araçların açık kaynaklı alternatifleri

B2B araçların açık kaynaklı alternatiflerini, proje yönetimi, video konferans, CRM ve CMS gibi yaklaşık 40 kategoriye ayran bu liste adeta bir kütüphane görevi görüyor.
Open Source Alternatives: B2B araçların açık kaynaklı alternatifleri

Ürün odaklı pazarlama platformu btw, sitesinde 200'den fazla B2B aracını listeliyor. B2B araçların açık kaynaklı alternatiflerini, proje yönetimi, video konferans, CRM ve CMS gibi yaklaşık 40 kategoriye ayran bu liste adeta bir kütüphane görevi görüyor.

Her bir kategoriye girdiğinizde araçların açıklamalarına, özelliklerine, müşterilerine, fiyatlamasına ve değerlendirmelere erişebiliyorsunuz. Değerlendirmelerde ürünlerin artı ve eksileri detaylı bir şekilde belirten btw, ayrıca Github aktivitesine de yer veriyor. Böylece ürünün repo güncellemesi, geliştirilme süreci ve geliştirmede kullanılan yazılım dilleri hakkında daha detaylı bilgi edinebiliyorsunuz.

Aynı zamanda bu detaylı açıklamalarda ürünlerin ekran görüntüleri de yer alıyor. Btw, değerlendirme mekanizması olarak ise Github'daki yıldızlama sistemini kullanıyor. 

Buna ek olarak btw'nin ürünleri tanınmış ürünlerin alternatifi olarak kategorize ettiğini de belirtelim. Sitede Slack, Firebase, Monday, Notion, Trello, Mailchimp, Figma ve hatta Google Analytics alternatiflerini kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca sitede bulunan arama çubuğu üzerinden "Alternatives to Slack" gibi aramalar yaparak, aradığınız ürünün alternatiflerine hızlıca erişmeniz mümkün. 

Girişimlerin kendini öne çıkarmak için hedef kitlesini desteklediği ücretsiz kütüphaneler üretmesi uzun süredir yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Gerektiğinde kurumlar tarafından potansiyel müşteri bilgisi toplamak için kullanılan e-kitap ya da raporlar, söz konusu site ziyareti olduğunda yerini bu ücretsiz kütüphanelere bırakıyor. 

Özellikle Product Hunt lansmanı ile desteklenen ve ürünleştirilen bu tarz araç ve kütüphanelerin marka bilinirliğine de katkısı büyük. Deepti Chopra ve ortağının herkese açık bir şekilde geliştirdiği (Build In Public) btw, bu pazarlama yöntemi sayesinde  hedef kitlesinin ilgisini kısa sürede çekmiş olabilir. Zira 2 bine yakın destek oyu ile Temmuz'da Product Hunt ayın ürünü sıralamasında 3. sıraya oturan Open Source Alternatives, btw'nin marka bilinirliğini güçlendirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.