Sağlık platformu Immunai, 215 milyon dolar yatırım aldı

Yeni yatırımla toplam yatırım miktarı 295 milyon dolara yükselten Immunai, bunu insan kaynaklarını genişletmek ve Ar-Ge çalışmalarında kullanacak.
Sağlık platformu Immunai, 215 milyon dolar yatırım aldı

İnsan bağışıklık sistemini analiz etmek için yapay zeka platformu geliştiren Immunai'nin Schusterman Foundation, Duquesne Family, Catalio Capital Management ve Dexcel Pharma'nın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk. Şirket, bu hafta yeniden bir yatırım haberiyle gündeme geldi.

Immunai, dün Talos VC, 8VC, Alexandria Venture Investments, Piedmont, ICON katılımıyla 215 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Koch Disruptive Technologies tarafından yönetilen tur sayesinde Immunai'nin toplam yatırım miktarı 295 milyon dolara yükseldi. Yeni yatırım, insan kaynaklarının genişletilmesinde ve Ar-Ge çalışmalarında kullanılacak. Şirketin hedefi, 100 bin üzerinde kan örneğiyle çalışabilecek bir algoritma oluşturmak. 

Platform şu anda Baylor Tıp Fakültesi ile sıklıkla erken çocukluk çağında görülen ve sempatik sinir sisteminden kaynaklanan kötü huylu bir tümör olan nöroblastom üzerine çalışıyor. Immunai, 30'dan fazla şirket ve akademik kurumla iş birliği yapıyor. Şirket, 2018 yılında eski Harvard ve MIT araştırmacısı Noam Solomon ile Palantir'de çalışan MIT mezunu ve eski makine öğrenimi mühendisi olan Luis Voloch tarafından kuruldu.

Immunai, geliştirdiği teknoloji sayesinde hücrelerin profilini çıkarıyor. Kan örneğinden veri kaydı tutuyor. Örnekler yüzlerce hücre türü ile eşleyerek bağışıklık profili oluşturarak yapay zeka ile karşılaştırıyor. Oluşturulan bağışıklık sistemi haritalarıyla gelecekte hastalıkların daha kolay bir biçimde tedavi edilmesini sağlamayı amaçlıyor. Bunun için Microsoft ve Adaptive Biotech ile çalışıyor. Şu anda 120 çalışanıyla hizmet veren Immunai'nin merkezi New York'ta bulunuyor. Şirketin San Francisco ve Tel Aviv'de de ofisleri var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.