251 milyon dolar alan fintech CRED'in değerlemesi 4 milyar doları geçti

Hindistan merkezli fintech CRED, Tiger Global ve Falcon Edge Capital'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 251 milyon dolar yatırım aldı.
251 milyon dolar alan fintech CRED'in değerlemesi 4 milyar doları geçti

Hindistan merkezli fintech CRED, Tiger Global ve Falcon Edge Capital'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 251 milyon dolar yatırım aldı. Tura Marshall Wace, Steadfast, DST Global, Insight Partners, Coatue, Sofina, RTP ve Dragoneer da katıldı. Şirketin değerlemesi aldığı yeni yatırım sonrasında 4.01 milyar dolara ulaştı. CRED'in değerlemesi geçtiğimiz nisan ayında 2.2 milyar dolardı, bu da kısa sürede ciddi anlamda bir sıçrama yaşandığı anlamına geliyor.

CRED, 2018 yılında Kunal Shah tarafından hayata geçirildi. Şirket, kullanıcıları kredi kartı faturalarını her ödediklerinde ödüllendiren, üyelere özel bir kredi kartı yönetimi ve fatura ödeme platformu olarak faaliyet gösteriyor. Fintech girişimi, müşterileri kredi kartı faturalarını zamanında ödedikleri için ödüllendiren; onlara kredi ve üst düzey markalar için premium ürün kataloğu gibi bir dizi ek hizmete erişim sağlayan bir uygulamaya sahip.

CRED müşterilerine, çeşitli kredi kartlarındaki harcamaları daha iyi takip etme ve hatırlatıcı alma gibi bir dizi özellik sunuyor. Platform, insanları kredi kartı faturalarını zamanında ödemeye teşvik ederek kredi puanlarını yükseltmeye yardımcı oluyor  ve ödüllendiriyor. Girişim, uygulamasında üyelerine bir dizi premium markaya erişim sunuyor. CRED'in kullanıcı sayısı ise 7,5 milyon olarak açıklanıyor. 

Bugüne kadar toplamda yaklaşık 750 milyon dolar yatırım alan şirket, şu anda sadece Hindistan'da faaliyet gösteriyor. Ancak ilerleyen dönemde Hindistan dışında da hizmet vermek istiyor. Fakat yeni yatırımın ne için kullanılacağı açıklanmadı, yani CRED'in bu hedefinin ne zaman gerçekleşeceği henüz belli değil. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.