GitLab, bugün gerçekleşecek halka arzında 11 milyar dolar değerleme hedefliyor

GitLab'in hisseleri, hisse başına 77 dolar olarak olarak değerlendirilecek. Buna göre hisselerin 14 Ekim 2021'de, yani bugün Nasdaq Global Select Market'te “GTLB” sembolü altında işlem görmeye başlaması bekleniyor
GitLab, bugün gerçekleşecek halka arzında 11 milyar dolar değerleme hedefliyor

Bir süredir halka arza hazırlanmasıyla gündemde olan GitLab, sonunda bugün halka arzını gerçekleştirecek. DevOps platformu sağlayıcısı GitLab'in hisseleri, hisse başına 77 dolar olarak olarak değerlendirilecek. Buna göre hisselerin 14 Ekim 2021'de, yani bugün Nasdaq Global Select Market'te “GTLB” sembolü altında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Teklifin geleneksel kapanış koşullarının yerine getirilmesine bağlı olarak 18 Ekim 2021'de kapanacağı düşünülüyor.

İlk halka arz fiyat aralığında, arzından sonra ödenmemiş 143.534.821 hisse ile GitLab'ın değeri 7.9 milyar ila 8.6 milyar dolar olarak belirlendi. Halka arzı izleyen Renaissance Capital, ilk aralığın orta noktasında, GitLab'in 9,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olacağını belirtti. Özetle; hisse başına 57,5 ​​dolar olan GitLab, 9,4 milyar dolar değerinde olacaktır. Hisse başına 60 dolarda, bu sayı 9,8 milyar dolara çıkacak. Ancak şimdi gelen bilgilere göre hisse başına belirlenen fiyat 77 dolar. Bu da GitLab'in halka arzdan sonra beklenen değerini 11 milyar dolara çıkarıyor.

GitLab'in halka arzı süresince Goldman Sachs & Co. LLC, JP Morgan ve BofA Securities teklif için ön muhasebe yöneticileri olarak hareket ediyor. UBS Investment Bank, RBC Capital Markets, Truist Securities ve Piper Sandler teklif için ortak muhasebe yöneticileri olarak görev yapıyor. Cowen, KeyBanc Capital Markets ve William Blair ise teklif için ortak yöneticiler olarak görev yapıyor.

65'ten fazla ülkede 1350 çalışana sahip GitLab, yazılım geliştiricilerin ve operatörlerin sürekli olarak dahili sistemlerine daha hızlı yazılım güncellemeleri sağlamak için projeler üzerinde iş birliği yapmalarına olanak tanıyan DevOps yazılımında uzmanlaşmış bir platform. Yazılım, bir şirketin geliştirme, operasyon, IT, güvenlik ve iş ekiplerinin tümünün ortak bir platformda çalışmasına olanak tanıyor. 

GitLab'in halka arzı, bugün Türkiye saatiyle 15:00 civarı online olarak yayınlanacak. Şirketin resmi Twitter sayfası üzerinden paylaşılan link üzerinden bu halka arzı canlı olarak izlemek de mümkün olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.