Webrazzi Summit 2021'in üçüncü tur konuşmacıları belli oldu!

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit, bu sene hem online hem de offline olarak gerçekleşiyor. Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacıları belli oldu.
Webrazzi Summit 2021'in üçüncü tur konuşmacıları belli oldu!

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit, bu sene hem online hem de offline olarak gerçekleşiyor. Hem online hem de offline konferans deneyiminin nasıl olacağına dair tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Ama öncesinde şunu söyleyelim; sizleri yüz yüze görmeyi, fiziksel konferans deneyimini sizlerle bir arada yaşamayı çok özledik. Bu sebepten 20 Ekim günü, Wyndham Grand Istanbul Levent'te buluşmayı iple çekiyoruz.

Her yıl olduğu gibi birbirinden önemli yerli ve yabancı konuşmacılara ve binlerce katılımcıya ev sahipliği yapacak olan Webrazzi Summit 2021 için buradan bilet alabilir; konferansa dair merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Konferansımızın ilk tur ve ikinci tur konuşmacılarını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacıları belli oldu. Gelin, Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacılarına hep birlikte göz atalım!

Berke Şipka (Kurucu Ortak, Transferchain):

Berke Sipka, Blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir bulut altyapısı ve platformu olan TransferChain’in kurucu ortağıdır. St. Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimini Amerika’da Clark Universitesi’nde 2013 yılında tamamladı. Aynı yıl eHouse’u kurduktan sonra burada veritabanı ağırlıklı bir çok sayıda web ve mobil yazılım geliştirme projesinde yer aldı. 2015 yılında Blockchain tabanlı yazılımlar üzerinde arge çalışmalarına başladığı dönem içerisinde, Ethereum üzerinde Securebay adlı Blockchain tabanlı bir doğrulama platformu üzerinde çalıştı. Aynı zamanda Blockchain eğitim ve danışmanlık şirketi olan Inkube’un kurucu ortaklığını yaptı. Bu dönemdeki çalışmaları ile, Blockchain ekosisteminin Türkiye’ye entegre olmasında önemli katkıları oldu.

Cem Sertoğlu (Ortak, Earlybird Digital East Fund):

Cem Sertoğlu, bir girişimci ve 2006'dan beri, gelişmekte olan Avrupa pazarındaki teknoloji girişimlerine odaklanan risk sermayesi yatırımcısıdır. Şu anda portföyünde UiPath, Hazelcast, Peak Games, YemekSepeti, Vivense, FintechOS ve Payhawk'ın yer aldığı Earlybird Digital East Fund'ın ortağıdır. Cem, daha önce New York'ta SelectMinds'ın (şimdi Oracle'ın bir parçası) Kurucusu ve CEO'suydu. Cem, Austin'deki Texas Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir.

Dilek Dayınlarlı (Yönetici Ortak, ScaleX):

Dilek, ScaleX Ventures'ın kurucusu ve Yönetici Ortağıdır. ScaleX'i kurmadan önce, erken aşama bir teknoloji risk sermayesi olan 212 Capital Partners'da yatırımcıydı. MENA'daki en büyük Fintech şirketi olan IyziCo, Insider, global pazarlama otomasyon yazılımı, hemenkiralik.com, insanların listeleyeceği çevrimiçi pazaryeri gibi şirketlere yatırım yaptı. Dilek, 212'den önce Groupon'da Accenture'da Direktör, Yönetim Danışmanı ve Koç Grubu'nda Business Developer olarak çalıştı. Kariyerine, farklı proje yönetimi pozisyonlarında bulunduğu ve aynı zamanda start-up'ını oluşturduğu ABD'de başladı. Şu anda Dilek, ScaleX Şirketleri ile yönetim kurulu düzeyinde yakın bir şekilde çalışmakta ve anlaşma bazında yatırım yapmaktadır. Dilek, Türkiye'den seçilen ve bursuyla öne çıkan ilk Kauffman Bursiyerlerinden biridir. Aynı zamanda Arya Kadın Yatırım Platformu kurucu üyesi ve lideridir. İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), KWORKS, Endeavor ve Stanford Üniversitesi'nde davetli mentor ve konuşmacı olarak görev yaptı. Dilek B.S. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Makine Mühendisliği ve Johnson & Wales Üniversitesi'nden MBA derecesi. Dilek, Teknoloji Sektörüne katkıları ve etkisiyle 2017 yılında Türkiye'nin en başarılı Kadın Liderlerinden biri seçildi.

Dr. Z. Eren Koçyiğit (CEO, NBT Dr. Eren Kocyigit):

Londra merkezli büyüme stüdyosu NBT (Next Big Thing) kurucusu olarak NBT ekibi ile birlikte Büyüme Odaklı Pazarlama alanında danışmanlıklar vermekte ve geliştirdikleri Marketing Machine ve Growth Marketing Hub ürünleri ile hem bireyler hem markalar için büyüme odaklı pazarlama çözümleri sağlamaktadır. İngiltere ve Türkiye’de Middlesex, Birmingham, İTÜ, Bilgi üniversitelerinde misafir öğretim görevlisi olarak pazarlama alanında dersler vermektedir. London & Partners, Startupbootcamp, Innogate gibi hızlandırma programlarında büyüme pazarlaması alanında mentorlük yapmaktadır.

Duygu Erzurumlu Cengiz (CHRO, Akkök Holding/ CHRO&Business Support Director, Akenerji):

1995-1999 yılllarında Ankara Gazi Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldıktan sonra University of Lincoln’da MBA programını tamamladı. Kariyerine öğrencilik yıllarında başlamasını takiben, 2000 yılında Petrol Ofisi Grup Şirketleri’ne İnsan Kaynakları alanında katıldı. Kariyeri boyunca birçok farklı görevi üstlenen Duygu Erzurumlu Cengiz sırasıyla İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Müdürü, R&M İnsan Kaynakları Müdürü, OMV Petrol Ofisi İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü ve Petrol Ofisi İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü görevlerinde yer aldı. 2019 yılından bu yana da Akenerji İnsan Kaynakları ve Ortak Hizmetler Direktörü görevini yürütmektedir.

Filiz Yavuz Diren (Genel Müdür, Philip Morris/Sabancı):

Philip Morris/Sabancı’nın ilk kadın Genel Müdürü olan Filiz Yavuz Diren, Philip Morris International’ın dünyadaki üst düzey kadın yöneticileri arasında bulunuyor. Şirketin ilk kadın Satış Direktörü unvanına da sahip olan Diren, bu görevi sırasında dijital ticari modeli kurmasıyla dikkat çekti. Büyük çaplı dijital dönüşüme liderlik ederken kurduğu sistem ticari operasyonlarda verimlilik ve etkinlik sağladı. Philip Morris/Sabancı’da 20 yılın üstünde kariyere sahip olan Diren; Stratejik Planlama, Kurumsal İlişkiler ve Finans Departman’larında da görev aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Diren, ABD’de University of Hartford’dan da MBA derecesine sahip. Sivil Toplum Örgütleri’nde etkin görevler üstlenen Diren; TAİK ve Tütün Sanayicileri Derneğinde yönetim kurullarında olup, Türkiye’nin önde gelen iş derneklerinde aktif rol oynuyor.

Gözde Alemli (Country Manager Turkey, Appnext):

Pazarlama ve iş geliştirme alanında 18 yılı aşkın deneyime sahip olan Gözde Alemli, kariyerine Marsh&McLennan Companies'de finans kurumları, telekomünikasyon ve otomotiv gibi çeşitli sektörlerde yeni bir gelir akışı yaratmak için son kullanıcıları hedefleyen projeler oluşturmak ve yönetmek için proje yöneticisi olarak başladı. Şirkette 6 yıl çalıştıktan sonra özel bir alışveriş kulübü olan AlaMarka'nın kurucu ortağı oldu ve ikinci girişimi olan Altıncicadde.com gibi şirketin büyümesinde önemli bir rol üstlendi. Alemli daha sonra Sociomantic Türkiye'nin Genel Müdürü görevini üstlendi ve önde gelen perakende, seyahat ve telekomünikasyon reklamcıları için veri çözümleri ve programatik reklamcılık stratejileri geliştirdi. Daha sonra Blesh'in CEO'su olarak görev yapan Alemli, şu anda Appnext'in Türkiye Ülke Müdürü.

Hande Çavuşoğlu (Türkiye Temsilcisi / Co-Founder, SimilarWeb / Digitaflex):

Kariyerine Procter&Gamble Türkiye'de Medya Müdürü olarak başlayan Hande Çavuşoğlu 12 yıl boyunca Procter & Gamble Pazarlama ve Medya alanında hem Türkiye hem de EMEA bölgesinde farklı pozisyonlar üstlenmiştir. Son 10 yıldır da Türkiye'deki uluslararası medya ajanslarına bir çok sektörden müşterileri için medya ve iletişim stratejisi konularında danışmanlık vermektedir. FMCG, Telekom, Finans, E-ticaret gibi bir çok sektör hakkında bilgi ve deneyim sahibidir.

İlyas Teker (CEO, Mosanta):

İlyas, sayılı markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusudur. 14 yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, DeFacto gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı. Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor. Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.

İsa Turgut İnci (Genel Müdür Yardımcısı, YTÜ Yıldız Teknopark):

Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde alan İsa Turgut İnci, Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programını tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nde akademik liderlik, mentorluk ve koçluk eğitimleri alan İnci, Sorbonne Üniversitesinde Dijital Strateji ve Liderlik eğitimini tamamladı. “Yeni Nesil Bina Entegre Güneş Kollektörü Geliştirilmesi” konusu özelinde araştırmalarda bulunan İnci, Saïd Business School, University of Oxford – Stratejik Projeler Yönetim Programına kabul edildi, “Novi Pazar Kültür Merkezi” projesi kapsamında Sırbistan-Novi Pazar’da sorumlu mimar olarak görev aldı. İsa Turgut İnci, şu anda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı Yıldız Teknopark A.Ş.’de yenilikçi birçok projede görev aldı. Teknogirişim Sermaye Desteği Programı - Star BİGG (TÜBITAK 1512) ve Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı’nın (TUBITAK 1513) proje yürütücülüğünü üstlenen İnci, aynı zamanda Startürk Uluslararası Kuluçka Merkezi A.Ş. (San Fransisco-ABD) ve Yıldız TTO A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Kaan Eren (Investment Manager, 500 Istanbul):

University of Virginia'da eğitimini tamamlayan Kaan Eren, ÜNLÜ & Co'da sırasıyla Management Trainee, Corporate Finance Analyst, Corporate Finance Associate ve Vice President görevlerinde bulundu. Kaan Eren yaklaşık 6 aydır 500 Istanbul bünyesinde Investment Manager rolünde görev yapıyor. 500 Istanbu'un, Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye ve Baltık ülkelerinden kurucu ortaklar tarafından kurulan erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapan 500 Startups ağı kapsamında bir erken aşama risk sermayesi fonu olduğunu da hatırlatalım.

Oğuz Demirkapı (Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Carbon Health):

Oğuz Demirkapı akıllı teknolojilerin sevdalısı ve Türkiye, Almanya ve ABD'de birçok tanınmış ticari ve Blue Chip şirkette CTO, VP gibi görevlerde bulunmuştur. Teknik ve yöneticilik becerilerinin yanısıra iyi bir mentor ve iş paydaşları için özverili bir akıl hocası olmuştur. Tanınmış ve saygın bir teknoloji lideri olan Oğuz, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde çok sayıda konferans ve kullanıcı grubu toplantısında sunum yapmıştır. Başlıca ilgi alanları teknoloji yönetimi, yazılım geliştirme, akıllı teknoloji tabanlı çözümler ve internet tabanlı sosyal uygulamalarıdır. Oğuz Demirkapı halen teknoloji destekli ve aile hekimliği, acil yardım ve sanal bakım gibi konularda çalışmalar yürüten ABD merkezli Carbon Health Türkiye ülke müdürü ve teknolojiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Özlem Akbağ Akalın (Change Management Manager, Şişecam):

Üsküdar Amerikan Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Özlem Akbağ Akalım yine Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. 11 yıldan uzun süre Turkcell ekibinde Manager ve Analyst & Project Manager görevlerini üstlenen Akalın, yine Turkcell'de Agile Transformation Manager, Leadership Coach, Organizational Development & HR Projects Management Senior Expert ve Portfolio Optimization Manager gibi görevler aldı. Özlem Akbağ Akalın, Şişecam'da Aralık 2020'den beri Change Management Manager görevini sürdürüyor.

Pelin Akın Özalp (Yönetim Kurulu Üyesi, Akfen Holding):

2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi’nden mezun olan Pelin Akın Özalp, iş hayatına Deutsche Bank’ta başladı. Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışan Pelin Akın Özalp, 2012 yılında Akfen Holding’e Yönetim Kurulu üyesi olarak geçti. Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV’da (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı) Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunan Pelin Akın Özalp’in, Duke of Edinburgh International Award Türkiye Programı’nın Genel Başkan Yardımcısı görevi de bulunuyor. Pelin Akın Özalp, 2010'dan beri London School of Economics’de (LSE) kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nün Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Seniha Koçyiğit (Kurucu Ortak, Rebus Danışmanlık):

1978 Ankara doğumlu olan Koçyiğit, 2000 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü (Anadal) ve Eğitim Birimleri (Yandal) bölümlerinden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine bankacılık sektöründe, insan kaynakları alanında “Management Trainee” olarak başlamıştır. Daha sonra Bilgi Teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden Garanti Teknoloji ‘de yenilikçi ve İnsana yatırımı hedefleyen pek çok projede görev almıştır. Devamında Türkiye’nin en büyük e-ticaret hacmine sahip ve online seyahat hizmetleri konusunda global pazarda rekabet eden ilk Türk şirketlerinden olan Metglobal Grup’ta hem İnsan Kaynakları, hem de Stratejik Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Son olarak Softtech Teknoloji’de Ürün Geliştirme, Strateji ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Seniha Koçyiğit, Rebus Danışmanlık'ın kurucu ortaklarındandır.

Serhat Can (Principle Technical Evangelist, Atlassian):

Serhat Can dört yılı aşkın süredir Atlassian’ın Opsgenie ekibinde farklı mühendislik ekiplerinde çalıştı. Son iki senedir Technical Evangelist rolünde DevOps ve Cloud konularına odaklı içerik üretmekte ve etkinlikler düzenlemektedir. AWS tarafından Community Hero seçilmiştir ve DevOpsDays global ekibinde de organizatör rolündedir. DevOpsDays İstanbul, Cloud and Serverless Turkey ve DevOps Turkey topluluklarına da organizatör olarak destek vermektedir.

Seymur Tarı (Genel Müdür, Turkven):

Seymur Tarı, daha önce İstanbul'da kurumsal portföy stratejisine odaklanan McKinsey & Company'de ve Cenevre'deki Caterpillar Inc.'de EMEA ve BDT bölgelerinden sorumlu ürün müdürü olarak çalışıyordu. Seymur Tarı, INSEAD'den MBA ve ETH Zurich'ten Makine Mühendisliği ve Robotik alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip. Tarı, 2000 yılında Turkven'i kurdu.

Sezgin Lüle (Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye İş Bankası):

Sezgin Lüle, 2021 Ocak ayından bu yana İş Bankası'nda Dijital Bankacılık, Kurumsal Mimari, Çevik Dönüşüm ve Müşteri Deneyiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kariyerine İş Bankası'nda Organizasyon Metod Uzmanı olarak başlayan Lüle, sırasıyla Teftiş Kurulu, Muhasebe, Değişim Yönetimi ve Kurumsal Mimari Bölümlerinde farklı unvanlarda rol almıştır. Proje portföy yönetimi, İş Mimarisi, Süreç Otomasyonu ve Organizasyonel Dönüşüm konusunda deneyimi bulunmaktadır. 1976 yılında Trabzon'da doğan Lüle, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 2004 yılında University of Birmingham MBA IBF programından mezun olan Lüle, 2019 yılında HBS AMP programını tamamlamıştır.

Şahin Boydaş (Kurucu, RemoteTeam):

Boston’da doğan ve 6 yaşında Türkiye’ye geri dönen Şahin Boydaş, girişimciliğe ilk adımını 1999 yılında yani 17 yaşındayken CepDukkan.com ile attı. 2005 yılında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. CepDukkan.com ’dan sonra, vitamin.com.tr , cocukceptelefonu.com ve beyazkutu.com gibi firmalari kurdu. 2012 yılında San Francisco’ya taşındı ve Silikon Vadisi’nde ilk girişimi olan MovieLala’yı kurdu. MovieLala’nın 33 yatırımcısı arasında Alan DeBevoise, milyarder Marc Benioff’tan, HBO President, Disney CFO gibi cok ünlü isimlerden yatırımlar aldı. Inc dergisi tarafından Hollywood'un en inovatif firması seçilen MovieLala ise Gfycat aracılığı ile exit etti. MovieLala sonrası Mojilala’yı daha sonra ise Leo AR’ı kurdu. Günümüzde son girişimi olan RemoteTeam.com'u ise 2019 yılında kurdu.

Yahya Ülker (Kurucu ve CEO, Yıldız Ventures):

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2016 yılında mezun olan Yahya Ülker, üniversite eğitimini tamamlamasının ardından, Londra merkezli Kantar Ajansı’nda, İsviçre merkezli bisküvi üreticisi Kambly SA’da ve Credit Suisse’te bankacılık alanında kariyerine devam etti. Yıldız Holding’deki kariyerine 2018 yılında Holding’in inovasyon şirketi olan Northstar’da başlayan Yahya Ülker, görevi süresince üniversite ve sanayi iş birlikleriyle Holding’in geleceğe yatırımı olan inovasyon projelerinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasından sonra Holding’in dijital stratejisinin oluşturulmasında da görev alan Yahya Ülker, 2019 yılından itibaren kurucusu olduğu Yıldız Ventures Girişim Ofisi’nde, Holding’in stratejisine değer katacak sektörlerde kurum içi girişimleri inkübe etmek ve girişimcilik ekosistemini desteklemek için çalışan ekiplere liderlik ediyor. Halen Yıldız Ventures Kurucusu ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Yahya Ülker, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yomi Kastro (Kurucu & Yönetici Ortak, Inveon):

Yomi Kastro, Inveon ve Inventures’ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı’dır. 2006’da, kurumsal e-ticaret yazılım platformu ve dijital büyüme yönetimi çözümleri sunan Inveon’u kurdu. Kurumsal şirketlere dijital ticaret ortağı olarak hizmet veren Inveon, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri olarak 4 yıl üst üste Deloitte Teknoloji Fast 50 ödülünü almaya hak kazandı. Aynı zamanda 2009 yılında internet girişimlerine erken aşamada yatırım yapan ve teknoloji desteği veren Inventures’ı kuran Kastro, 20’den fazla başarılı internet girişiminin yatırımcısı ve/veya yönetim kurulu üyesidir. Kastro, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın ve TÜBİSAD Bilişim Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

Platin Sponsorlar

Altın Sponsorlar

Gümüş Sponsorlar

İletişim Sponsoru

Veri Sponsoru

Medya Sponsorları

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.