Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri: Mobil Uygulama / Bilgisayar Oyunu geliştirme desteği

Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri serimizin dördüncü videosunda ise Mobil Uygulama / Bilgisayar Oyunu Geliştirme desteğini tüm detayları ile konuşuyoruz.

Webrazzi olarak bilişim sektöründe hizmet sunan girişimlerin yararlanabileceği devlet destekleri ile ilgili 5 videoluk bir video serisi hazırladığımızı daha önce sizlere aktarmıştık. Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri serimizin dördüncü videosunda ise Mobil Uygulama / Bilgisayar Oyunu Geliştirme desteğini tüm detayları ile konuşuyoruz.

Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri

"Girişimlerin alabilecekleri devlet destekleri" isimli serimizde bilişim destekleri danışmanı Ramazan Sarıcı ile birlikte bilişim sektörü özelinde hizmet sunan girişimlerin alabilecekleri devlet desteklerini tüm detayları ile birlikte konuşmaya devam ediyoruz.

Hangi girişimler devlet desteklerinden faydalanabilir?

Serimizin ilk videosunda hangi girişimlerin bu devlet desteklerinden yararlanabilecekleri tüm detayları ile birlikte konuşmuştuk. Hatırlatmak gerekirse girişimlerin devlet desteklerinden faydalanabilmeleri için Türkiye'de kurulu bir bilişim şirketi olmaları, bir ürüne sahip olmaları ve en önemlisi ise girişimin ürününün yabancı müşterinin kullanımına açık olması gerekiyor. Bu şartları sağlayan girişimler serimizde konuşacağımız tüm devlet desteklerinden yararlanabilirler.

Mobil Uygulama / Bilgisayar Oyunu Geliştirme desteği

Mobil Uygulama / Bilgisayar Oyunu Geliştirme isimli destek 3 ana başlıktan oluşuyor. Bu başlıklar ise sırasıyla yazılım desteği, personel maaş desteği ve rapor desteği. Yazılım desteği ile birlikte mobil uygulama veya bilgisayar oyunu geliştiren bilişim şirketleri tarafından satın alınan ya da kiralanan yazılım lisanslarına ilişkin giderler destekleniyor.

Personel maaş desteği ile birlikte ise mobil uygulama veya bilgisayar oyunu geliştiren bilişim şirketleri tarafından yazılım, mobil uygulama/bilgisayar oyunu geliştirilmesi süreçlerinde çalıştırılmak üzere istihdam edilen en fazla 2 (iki) personelin maaşlarının bir kısmı destekleniyor.

Son olarak rapor desteği ile birlikte ise bakanlık tarafından uygun görülen kurum ve kuruluşlardan alınan/yaptırılan pazar araştırması, sektör, ülke, uluslararası mevzuat, veri madenciliği/veri izleme/değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka odaklı raporlar (mali ve hukuki raporlar dahil) ile yabancı şirket alımlarına yönelik alınan mali ve hukuki analiz raporlarına ilişkin giderler destekleniyor. 

Bir sonraki videomuzda bilişim sektöründe hizmet sunan girişimlerin yararlanabileceği yeni devlet destekleri ile karşınızda olacağız. İyi seyirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.