Akıllı Param, Aktif Portföy Yönetimi ile birlikte ikinci yapay zeka fonunu kuruyor

Yapay zeka destekli yerli robo danışman olarak hayatımıza giren Akıllı Param, güncel verilerini bizlerle paylaştı.
Akıllı Param, Aktif Portföy Yönetimi ile birlikte ikinci yapay zeka fonunu kuruyor

Yapay zeka destekli yerli robo danışman olarak hayatımıza giren Akıllı Param'ın Akıllı Param Borsa ve Akıllı Param Fon çözümleri ile karşımıza çıktığını geçtiğimiz yılın Eylül ayında sizlere aktarmıştık

QNB Finans Yatırım için yapay zekaya sahip Hisse Senetleri Robo Danışman Akıllı Param Borsa ve yapay zeka tarafından yönetilen bir yatırım fonu olarak hizmet veren Akıllı Param Fon'u geliştiren Akıllı Param, güncel verilerini bizlerle paylaştı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana hızla büyümeye devam eden Akıllı Param, çalıştığı finansal kurumlar üzerinden toplamda 170 bin son kullanıcıya ulaşmış durumda. Akıllı Param tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre platform, toplamda 1,2 milyar TL bir varlığın yönetilmesine yardımcı oluyor.

Akıllı Param'ın QNB Finansbank ve QNB Finans Portföy ile kuruduğu yapay zeka fonunun büyüklüğü ise 350 milyon TL'ye ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre kurulan fon, kıstas endeksin ve mevduatın 4 puan üzerinde getirdi ve yatırımcılarına kazanç sağladı.

Akıllı Param'ın Aktif Portföy Yönetimi ile birlikte ikinci yapay zeka fonunu kurduğunu da belirtelim. İkinci fonu ile birlikte global piyasalara yatırım yapmayı hedefleyen Akıllı Param, SPK onayını da almış durumda. Finansal veri ve analiz alanında önde gelen Rasyonet firması ile birlikte Kurumsal Robo Danışmanlık hizmetini de başlatan Akıllı Param, global robo danışmanı olan More Wealth ile birlikte İsviçre'de aile ofisleri ile çalışmaya da başladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.