SPONSORLU

RTB House ile Webrazzi'nin düzenlediği etkinlikte ajans dünyasının önde gelen isimleri sorularımızı yanıtladı

Markalar için pazarlama teknolojileri alanında pek çok farklı çözüm sunan RTB House, ajanslara özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Türkiye'nin önde gelen pazarlama profesyonelleri Webrazzi'nin sorularını yanıtladı.

Markalar için pazarlama teknolojileri alanında pek çok farklı çözüm sunan RTB House, "Enjoy Ad Space"  temalı ajanslara özel bir etkinlik düzenledi.  Etkinliğe, İrem Muşkara (Mindshare - Head of Digital), Meltem Moral (Mediacom - Head of Digital), Okan Özcan, (Open (OPN - OC Turkey) - Chief Growth Officer) , Deniz Tunaoglu (Dentsu - Head of Digital) , Kağan Yıldızalp (Publicis - Chief Media Officer) , Sinan Çilek (Skala - Head of Digital), Ertunc Ergenç (Native Media - Head of Digital) ve Erdem Yürük (Forward - Media Managing Partner) davetliydi. Etkinlikte Türkiye'nin önde gelen pazarlama profesyonelleri Webrazzi'nin sorularını yanıtladı.

Pandemi sonrası dijital pazarlama alanındaki gelişmeleri paylaşan pazarlamanın değerli isimleri, ajanslar ve operasyonları için nasıl bir değişim yaşanmasını beklediklerini de aktardı. Buna ek olarak "Markalar çerezsiz bir dünyaya hazır mı? Nasıl önlemler almalılar?" soruları da yanıtlandı. 

RTB House'un Ülke Müdürü Can Tunçer pandemi döneminde tüm sektörün sınandığını dile getirirken, Türkiye'nin önemli atılımlara imza atarak, belki de 5 sene sonra olacak gelişmelerin günümüzde gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Native Medya'nın Dijital Direktörü Ertunç Ergenç ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Pandeminin getirdiği bazı alışkanlıklar kalıcı hale geldi ve bunu karşılamak için bir çok iş ortağı ile birlikte çalışmalarını, daha önce hiç düşünmedikleri, yatırım yapmadıkları bu fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz. 

Forward'ın Yönetici Ortağı Erdem Yürük pandemiyle beraber dijitalde hacim artışları yaşandığını vurgularken, dijital pazarlama alanındaki fırsatların arttığını dile getirdi. 

 Publicis'in Chief Media Officer'ı Kağan Yıldızalp ise dijital medya yatırımlarındaki artışın iki nedeni olduğunu belirtti; 

Bunlardan bir tanesi tüketicilerin satın alma davranışlarındaki değişiklikler, ikincisi de özellikle medya tüketimindeki değişikler. Dolayısıyla bu ikisi yan yana geldiğinde dijital medya tarafında yatırımlar arttı. 

Open (OPN - OC Turkey) Chief Growth Officer'ı Okan Özcan bundan sonraki dönemin daha kritik olduğunu söyleyerek; "Cross media analytics diyeceğimiz yani medyayı hem "offline"ı ile hem "online"ı ile doğru değerlendireceğimiz bir alana giriyoruz." dedi.  

Group M'in E-ticaret Yönetici Ortağı Evren Gülyaşar, "Son 2 yıl içerisinde bizim beklediğimizin çok daha ötesinde bir zıplama oldu,"  dedi ve sözlerini şöyle devam ettirdi: "Şu anda herkes dijital pazarlama yatırımlarını yaparken, e-ticareti nasıl daha fazla aktive edebilirim, oradaki gelirimi nasıl artırabilirim diye düşünmeye başladı. "

Gerçekleştirdiğimiz röportajda pazarlama dünyasının değerli profesyonellerinin görüşlerine daha detaylı bir şekilde erişebilirsiniz. İyi seyirler!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.