Dapper Labs, sanal Influencerlar geliştiren Brud'ı satın aldı

Dapper Labs, sanal Influencerlar geliştirmeye odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Brud'ı satın aldığını duyurdu.
Dapper Labs, sanal Influencerlar geliştiren Brud'ı satın aldı

Dapper Labs ve Genies'in birlikte dijital avatarlar için pazaryeri kuracağını geçtiğimiz Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Yatırımlarına devam eden NFT girişimi Dapper Labs, yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Dapper Labs, sanal Influencerlar geliştirmeye odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Brud'ı satın aldı.

Söz konusu satın alma anlaşmasının finansal detaylarının açıklanmadığını da ekleyelim. En son 2019 yılında aldığı yeni yatırımlarla karşımıza çıkan Brud'ın o dönemki değerlemesi ise 125 milyon dolar seviyelerindeydi. Dapper Labs ve Brud arasında gerçekleşen satın alma anlaşması ile birlikte Brud'ın 32 kişilik ekibinin tamamı da Dapper Labs bünyesine katılmış oldu.

Sizlere daha önce Instagram'da 3 milyonun üzerinde takipçisi bulunan sanal Influencer Lil Miquela'dan bahsetmiştik. 2016 yılında CGI olarak geliştirilen Lil Miquela karakteri, açılan Instagram profili ile influencer olarak kariyerine başlamıştı.

Söz konusu Lil Miquela karakteri sanal olarak Brud girişimi tarafından geliştirildi. Hatırlatmak gerekirse Dapper Labs, 2018 yılında Dieter Shirley, Mack Flavelle ve Roham Gharegozlou tarafından Kanada'da kuruldu. Özellikle spor ve eğlence sektörleri için NFT ürünleri üreten Dapper Labs, Brud satın alması ile birlikte bu sektörler için geliştirdiği sanal Influencerlar ile karşımıza çıkabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.