NFT ve Dijital Sanat'ın bu haftaki konuğu Ecem Dilan Köse

Dans disiplininden dijital sanata geçiş yapan Ecem Dilan Köse, dijital sahne tasarımını dans etmeden sahnede olmanın yeni bir yolu olarak tanımlıyor.

NFT ve Dijital Sanat sersinin yeni bölümünde dans disiplininden dijital sanata geçiş yapan Ecem Dilan Köse'yi konuk ettik. Köse, röportajda dijital sahne tasarımını dans etmeden sahnede olmanın yeni bir yolu olarak tanımlıyor. Ecem Dilan Köse, daha öncesinde dansın yanı sıra ebru, heykel ve müzik disiplinlerinde de deneyimlere sahip. Örneğin Köse'nin beton bir bayrak olarak tasarlanan Flag Waiting for the Wind eseri geçtiğimiz yıllarda Cer Modern'de sergilendi. 

Geçmişte Devlet Tiyatroları'nda dansçı olarak çalışan Köse, son zamanlarda kendini dijital sanat ile ifade ediyor. Aynı zamanda Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mezunu olan Köse, lisans döneminde kazandığı içgörüyü dijital sanat projelerine yansıtıyor. 

Projelerinde video manipülasyon tekniklerinden yararlanırken, kod bazlı süreç yazılımları ve yapay zeka tabanlı yazılımlar kullanıyor. NFT pazar yerlerinin bağımsız dijital sanatçılar için kürsel pazarlara açılmada etkin rol oynadığını dile getiriyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.