Webrazzi Summit 2021'in ikinci tur konuşmacıları belli oldu!

Webrazzi Summit 2021'in ilk tur konuşmacılarını geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık, şimdi de ikinci tur konuşmacılarımız belli oldu!
Webrazzi Summit 2021'in ikinci tur konuşmacıları belli oldu!

Türkiye'nin lider girişimcilik ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit, bu sene hem online hem de offline olarak gerçekleşiyor. Bu konuyla ilgili detayları daha önce sizlere aktarmış; fiziksel ve online konferans deneyiminin bir arada nasıl olacağından detaylıca bahsetmiştik. Sizleri görmeyi çok özledik ve bu sebeple 20 Ekim gününe doğru geri sayıma geçtik bile!

Webrazzi Summit'te, her yıl olduğu gibi birbirinden önemli yerli ve yabancı konuşmacılara ve binlerce katılımcıya ev sahipliği yapacağız. Webrazzi Summit'te tercihini online katılımdan yana kullanan katılımcılarımız, aynı fiziksel olarak etkinlik alanında bulunan katılımcılarımız gibi etkinlikteki oturumlara, online fuaye alanına ve networking seçeneklerine erişerek etkinliğin tadını çıkarabilecekler.

Webrazzi Summit 2021 için buradan bilet alabilir; konferansa dair merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Konferansımızın ilk tur konuşmacılarını geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık, şimdi de ikinci tur konuşmacılarımız belli oldu! Gelin, Webrazzi Summit 2021'in yeni konuşmacılarına hep birlikte göz atalım!

Bülent Tekmen (Kurucu Ortak, Colendi):

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi alan Bülent Tekmen, Harvard University Business School’da Executive Education General Management Program’ını da başarıyla tamamladı. Bülent Tekmen 2012 yılında aslında klasik bankacılık dışında bir şirket olmasına rağmen “The Bank for the unbanked” sloganı ve alışılmış yöntemlere alternatif bir lider ödeme sistemi sağlayıcısı olma hedefiyle Türkiye’nin en önemli fintek şirketlerinden olan İninal'ı kurdu. 2016 yılında ise geliştirdiği teknoloji mimarisi sayesinde merkezi olmayan kredibilite skorlama ve mikrokredi konularında dünya lideri olmayı hedefleyen Colendi'yi kurmuştur. Bülent Tekmen, aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde yüksek potansiyelli teknoloji girişimlerine yatırım yapan Next Ventures’ın da kurucu ortağıdır. 20 yıldır evli ve iki çocuk babası olan Bülent Tekmen akıcı seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Derya Unutmaz (Profesör, The Jackson Laboratory):

Derya Unutmaz, tıp doktorluğu unvanını İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında aldı. İsviçre’nin Basel kentinde Novartis’in immünoloji bölümünde, İtalya, Siena’daki Novartis ve Chiron Corporation’ın İmmünobiyoloji Araştırma Enstitüsü ve New York Üniversitesi Skirball Enstitüsü’nde doktora ve doktora sonrası çalışmalarını tamamladı. 1999 yılında Vanderbilt Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne mikrobiyoloji ve immünoloji doçenti olarak yükseldi. 2006’da New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne mikrobiyoloji doçenti olarak atandı, daha sonra bunlara tıp ve patoloji bölümleri eklendi. Araştırmaları şimdiye kadar 22 binden fazla atıf alan Derya Unutmaz, yediden fazla ödülü ve çeşitli patentleri olan bir bilim insanımızdır. 2014 yılından itibaren Jackson Laboratuvarı Genomik Tıp bölümünde Baş araştırmacı olarak çalışmaktadır.Prof.Dr.Derya unutmaz’ın çalışmaları özellikle enfeksiyon hastalıkları ve kronik hastalıklarda T hücreleri farklılaşması,aktivasyonu ve düzenlenmesini içermektedir.Bunun yanı sıra ABD’deki COVİD-19 aşı çalışmaları , dünyada ve ülkemizde salgınının seyriyle ilgili çalışmaları da aktif bir şekilde takip etmektedir.

Dr. Adem Akkaya (Türkiye Temsilcilik Müdürü, NRW.Global Business):

Dr. Adem Akkaya, NRW.Global Business'ın Türkiye Temsilcilik Müdürü olarak görev yapıyor. NRW.Global Business GmbH firmasının İstanbul temsilcisi, Türkiye’deki şirketlere Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomi Bölgesi, yatırım yapılacak sektördeki iş ve yatırım ortamı, Almanya’daki hukuki ve sosyal çevre koşulları, Kuzey Ren-Vestfalya’daki şehirler ve yatırım bölgeleri, fuarlar ve pazar olanakları hakkında bilgi veriyor. Temsilcilik, Kuzey Ren-Vestfalya’da yatırım yapmayı düşünen Türk şirketlerin danışabileceği bir mercii olup Kuzey Ren-Vestfalya’ya yatırım yapmak isteyen firmalara fiilen yardımcı olur ve yerinde danışmanlık hizmeti veriyor.

Duygu Öktem Clark (Kurucu & Yönetici Ortak, DO Venture Partners):

ilikon Vadisi'nde girişimlere yatırım yapan, Do Ventures’un kurucu ortağı. Bilgisayar mühendisi. Teknoloji yönetimi üzerine master yaptı. Türkiye’deki ilk kurumsal hızlandırma programı Türk Telekom Pilot’u kurup erken aşamadaki 22 girişime yatırım ve mentörlük yaptı. Son dönemde, Chobani Startup Programı, Founder Institute Silicon Valley, United Nations Clean Tech, Telefonica Wayra UK, Startupbootcamp Istanbul gibi start-up odaklı oluşumlarda görev aldı ve mentör olarak yüzlerce girişime destek oldu.

Emre Kurttepeli (Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı, Mynet):

Columbia Universitesi/New York mezunu olup, aynı zamanda çoğunlukla kendi kategorisinde lider olan e-ticaret’ten dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 40’tan fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu veya yatırımcısıdır. Emre Kurttepeli, Endeavor Turkiye ve Galata İş Melekleri (GBA) Başkanlığını yapmakta olup, TUBİSAD, TOBB Girişim Sermayesi Meclisi ile TOBB Girişimciler Üst Kurulu yonetim kurulu üyesidir. Columbia Universitesi Istanbul Global Center kurucularindan olmasının yanında, Global İlişkiler Forumu ve Ashoka üyesidir.

Erkan Duysal (Genel Müdür, Token):

Koç Holding çatısı altında bulunan Token Finansal Teknolojiler’in Genel Müdürü Erkan Duysal, 29 yıllık iş hayatında birçok önemli görevde yer aldı. Kariyerine Miami'de Gables Engineering'de, Boeing 737 ve 777 dahil olmak üzere ticari amaçlı aviyonik kontrol panelleri tasarlayıp geliştirerek başlayan Duysal, kariyerine San Francisco'da Dolby Laboratories'te devam etti. Koç Grubu bünyesine geçişiyle birlikte Yazılım Mühendisliği Müdürü, Beko Elektronik'te Ar-Ge Direktörü, Arçelik'te Elektronik Direktörü ve son olarak İnovasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı rollerinde görev aldı. Teknoloji ve inovasyona bağlılığı eğitim hayatından başlayan Duysal, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Lisans Derecesi ve University of Miami'den Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans derecesi aldıktan sonra Harvard Business School çatısı aldındaki Advanced Management Program'ından mezun oldu. Token Finansal Teknolojiler’deki mevcut görevi ile birlikte Koç Holding Teknoloji ve İnovasyon Kurulu Başkanı olarak görev alan Duysal, Koç Grubu çatısındaki inovasyon süreçlerine liderlik ediyor.

Hakan Hintoğlu (Genel Müdür, Berqnet):

Hakan Hintoğlu haberleşme ve internet teknolojilerinde yerli ve çok uluslu şirketlerde 23 yıllık deneyime sahiptir. Yüksek teknoloji çözümlerinin geliştirme, satış ve destek aşamalarında yurt içinde ve yurt dışında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2020’den itibaren Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri genel müdürü olarak görev yapmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi yüksek lisans derecesine sahiptir.

Kaan Sekban (Komedyen):

Kaan Sekban, 18 Ocak 1983'te İstanbul’da doğdu.Lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladı. Garanti Bankası’nda on yıl çalıştıktan sonra beklediği terfiyi alamayınca görevinden istifa etti.Daha sonra oyuncu olmak için atölyelere katıldı ve bir müzikalde rol aldı.Evinde çektiği ve kurumsal hayatı hicvettiği skeçlerle ünlendi.Tebrikler Kovuldunuz! adlı kitabı Haziran 2017'de yayımlandı.Bir derginin okuyucu anketinde "yılın en iyi liderlik kitabı" seçildi.Sekban daha sonra Kaan Sekban Saçmalar adlı tek kişilik sahne gösterileri yapmaya başladı.

Merve Özkaynak (YouTuber):

Merve Özkaynak, kariyerine dünyaca ünlü markalarda moda danışmanlığı ve yöneticilik yaparak başladı. 4 yıl moda sektöründe farklı markalarda tecrübe kazandıktan sonra kariyerine mezun olduğu bölüm reklamcılıkla devam etti. Reklam ajansı deneyimiyle birlikte dijital dünyaya ilk adımını atmış oldu. Çok büyük bir dergi grubunun dijital pazarlama müdürlüğünü yaparak bu alandaki yetkinliğini de kanıtladı. Merve, gelişen ve değişen dünyada kendisine farklı bir yol çizip girişimci ruhunun ve dijital pazarlama alanındaki tecrübesinin birleşimiyle YouTube'a adım attı. Profesyonel olarak giriş yaptığı YouTube kariyerinde ilk günden itibaren güvenilir yönlendirmeleri ve kaliteli içerikleri onu globalde de ön plana çıkardı. Kısa sürede Türkiye'de güzellik ve stil kategorisinin en büyüğü haline gelmeyi başarmasının yanı sıra Google’ın düzenlediği, alanında bir numara isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına iki defa seçildi. Bugün YouTube'ta 2 milyona yakın abonesi, Instagram'da 1 milyona yakın takipçisi olan Merve Özkaynak aynı zamanda başarılı marka işbirliklerinin ve dünyada örnek gösterilen influencer&marka projelerinin de sahibi. 

Murat Selman Başar (Tüketici Ürünleri Satış Direktörü, L'Oréal):

Murat Başar, 1996 ve 2001 seneleri arasında Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde okudu. Daha sonra Gazi Üniversitesi'nde Pazarlama ve Yönetim alanında yüksek lisans yaptı. Coca-Cola'da staj yaptıktan sonra PwC şirketinde Junior Tax Consultant olarak görev yaptı. Ireks Group, Cadbury, Kraft Foods ve Bel gibi şirketlerde çeşitli görevlerde bulunan Başar, bir dönem Boğaziçi Üniveritesi'nde konuk öğretim görevlisi oldu. Murat Başar, şu anda Tüketici Ürünleri Satış Direktörü görevini yürüttüğü L'Oréal'de yaklaşık 10 yıldır görev yapıyor. 

Robin Wauters (Kurucu Editör, Tech.eu):

Deneyimli bir teknoloji gazetecisi, analist, açılış konuşmacısı ve etkinlik küratörü Robin Wauters, Avrupa teknoloji haberleri, veri analizi ve pazar istihbaratının önde gelen kaynaklarından Tech.eu'nun kurucu editörü. Eskiden The Next Web'in Avrupa editörüydü ve ondan önce TechCrunch'ta kıdemli bir editördü. Robin ayrıca, Brussels Central Station'da bulunan ve binlerce insanın teknolojileri öğrenmesine, bir startup geliştirmesine ve toplum üzerinde olumlu bir etkisi olmasına yardımcı olan dijital kampüs BeCentral'ın kurucu ortaklarından biri.

Sedat Kılıç (CEO, Related Digital):

Üniversite eğitimini 1992 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliği alanında tamamlayan Sedat Kılıç, Türkiye'nin ve dünyanın tanınmış pek çok şirketinde satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Group Schneider'le başlayan kariyeri, Gec Alsthom, 3M, Avea, Google ve SKF'de devam etti. 2017'den beri Doğuş Grubu bünyesindeki, pazarlama teknolojileri alanında Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Related Digital'de CEO'luk görevini yürütmekte.

Sedat Yıldırım (Kurucu & CEO, istegelsin):

Sedat Yıldırım İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sedat Yıldırım, 2002 yılında İTÜ Bilgi Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Boyner Grubu’nda Bilgi Sistemleri uzmanı olarak başlayan Yıldırım 2006 - 2014 arasında Beymen’de operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışırken kurum bünyesinde 8 yıl boyunca sürdürdüğü teknoloji, lojistik sorumluluklarının yanı sıra bu süreçte Beymen.com’un da kuruluş sürecinde aktif olarak rol aldı. 2018’de Yıldız Holding’e e-ticaret genel müdürü olarak transfer oldu. Sektör incelemesi sırasında e-ticarette süpermarket pazarındaki ihtiyacı gördü ve 1 yıl içerisinde istegelsin'i kurdu.

Serdar Susuz (CEO, INSPARK):

Serdar Susuz, Inspark Intelligent Business Solutions'ın CEO'su, Genel Müdürü ve ortağı. Küçük, orta ve büyük proje uygulamalarında uzun yıllardır ERP ve CRM iş analisti, teknik danışman olarak çalıştı. Serdar Susuz, aynı zamanda eski bir Bilgi Yönetimi Müdürü. Susuz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi'nde Finans alanında MBA derecesi aldı.

Tolga Tatari (Kurucu Ortak & CEO, Akinon):

İş hayatına 2003 web tabanlı yazılım projeleri geliştirmek üzere kurduğu yazılım şirketi ile başlayan Tolga Tatari, 2008 yılında Markafoni’yi kurdu ve şirketin 5 ülkede yaptığı operasyonları yönetti. 2014 yılında Naspers Group’un Markafoni’yi satın almasının ardından ortakları ile birlikte Türkiye’nin en büyük dijital ticaret platformlarından biri olan Akinon’u kurdu ve CEO’luk görevini üstlendi. Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Tolga Tatari aynı zamanda Bilgi Üniversitesinde yüksek lisans öğrencilerine e-ticaret dersleri vermektedir.

Tolga Tezbaşaran (Bireysel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Aksigorta): 

Dokuz Eylül Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Tolga Okan Tezbaşaran, profesyonel iş yaşamına Halk Yaşam Sigorta bünyesinde başlamıştır. Tezbaşaran, daha sonra Yapı Kredi Sigorta’da Bölge Müdürü ve Grup Başkanı olarak çalışmıştır. 2011 yılında Zurich Sigorta’ya katılan Sayın Tezbaşaran, Bireysel ve Küçük İşletme Segment Grubu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2016’dan itibaren Aksigorta Banka Sigortacılığı ve Sağlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tezbaşaran, 1 Nisan 2017 tarihinde Bireysel Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır.

Betül Bulut (CRM Head, Modanisa):

Saint Benoît Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği lisans diploması aldı. Yine İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mühendislik Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Ürün geliştirme ve yönetimi gibi farklı alanlarda telekomünikasyon ve e-ticarette 20 yılı aşkın iş tecrübesi bulunan Betül Bulut, Turkcell, TurkNet, Digiturk gibi şirketlerde CRM, CEM, Loyalty & Retention Management; Call Center Management gibi alanlarda çeşitli görevler aldı. Betül Bulut, 2018 yılının Ağustos ayından beri Modanisa'da görevine devam ediyor.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

Platin Sponsorlar

Altın Sponsorlar

Gümüş Sponsorlar

İletişim Sponsoru

Veri Sponsoru

Medya Sponsorları

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.