Araştırma veri yönetimi platformu Flywheel, 22 milyon dolar yatırım aldı

Flywheel, 22 milyon dolar yatırım aldığını duyuran Flywheel'in yatırım turu 8 VC tarafından yönetildi.
Araştırma veri yönetimi platformu Flywheel, 22 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık sektöründeki dijitalleşme ve değişim sektörün her alanında hissediliyor. Günümüzde kullanılan teknolojilerin topladığı veriler ve verilerin analiz edilmesinde kullanılan araştırma yöntemleri de bu değişime dahil olan alt alanlardan biri. Pandemi ile uzaktan veri akışı da hızlanınca verilerin derlenmesi, yönetilmesi ve analiz edilmesi oldukça önemli hale geldi. Çünkü son dönemde sağlık hizmetlerinde uçtan uca veri akışı mevcut.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre sağlık alanında faaliyet gösteren araştırma veri yönetimi platformu Flywheel, 22 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Tur, 8VC tarafından yönetildi. Bu yatırım, bu yıl içindeki ikinci yatırımı, şubat ayındaki 15 milyon dolarlık yatırımdan sonra geldi. 

Flywheel, bulut tabanlı bir platform olma özelliğini taşıyor. Sağlık alanında yapılan araştırmacılarla işbirliği yapan girişim, verileri derleyerek, yönetebilir ve analiz edebilir hale getiriyor. Şirket, temelde klinik deneylerin gelişimini hızlandırmaya, daha hızlı keşfetmeye ve bu süreçte boşa harcanan zaman ve kaynakları azaltmaya yardımcı oluyor. Rekabetin yoğun olduğu sektörün diğer oyuncuları arasında Aetion, Datavant, Verana Health ve OM1 şirketler bulunuyor.

Şirketin CEO'su Dan Marcus "Teknolojimiz tıbbi araştırmaların ilerlemesi için çok önemli bir fırsat. Şirketiminizin araştırma topluluklarına hizmet etmesinden dolayı heyecan duyuyorum" diyerek Flywheel'in sektördeki yerinin öneminin ne olduğunu anlatıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.