OpenSea, yöneticisinin şirket içi bilgilerle işlem yaptığını kabul etti

OpenSea, geçtiğimiz günlerde büyük bir skandala karıştı. İddiaların ortaya çıkmasından sonra dün bir açıklama paylaşan OpenSea, durumu kabul ederek bir iç soruşturma başlattığını duyurdu.
OpenSea, yöneticisinin şirket içi bilgilerle işlem yaptığını kabul etti

NFT denildiğinde akla ilk gelen platformlardan olan OpenSea'den sizlere geçtiğimiz dönemlerde bahsetmiştik. NFT dünyasının en popüler alışveriş platformları arasında yer alan OpenSea, geçtiğimiz günlerde büyük bir skandala karıştı.

Ortaya çıkan iddialara göre OpenSea'de Head of Product olarak görev yapan Nate Chastain, şirket içi bilgilerden yararlanarak NFT alım satımı yapıyordu. İddialara göre Nate Chastain, henüz halka açık olmayan ve ilerleyen dönemde OpenSea'nin anasayfasında yer alacağını bildiği NFT'leri satın alıyordu.

Kısacası Nate Chastain, NFT'leri henüz listelenmeden önce satın alıp listelendikten sonra ise yüksek fiyatlardan satarak kar elde ediyor ve bunu yapabilmek için de şirket içi bilgileri kullanıyor. Bu iddiaların ortaya çıkmasından sonra dün bir açıklama paylaşan OpenSea, durumu kabul ederek bir iç soruşturma başlattığını duyurdu.

Yaptığı açıklamalarda çalışanlarından birinin, halka açık olarak ortaya çıkmadan önce ön sayfasında gösterileceğini bildikleri ürünleri satın aldığını öğrendiklerini paylaşan OpenSea, inanılmaz derecede hayal kırıklığına uğradıklarını da paylaştı.

Kısa süre önce Andreessen Horowitz'den 100 milyon dolar B serisi yatırımı alan OpenSea'nin değerlemesi ise 1,5 milyar dolara ulaşmıştı. Söz konusu skandalın yaşanmasının ardından OpenSea'nin nasıl bir yol izleyeceğini ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.