Lonca Girişimcilik Merkezi, 7. dönemi ile birlikte sistemini yeniledi

Edindiğimiz bilgilere göre Ön Kuluçka, Lonca ve Lonca Scale Up olmak üzere üç aşamadan oluşacak yeni dönemde, girişimcilere mentorluk desteğinin yanı sıra 50 bin TL’ye varan hibe desteği de verilecek.
Lonca Girişimcilik Merkezi, 7. dönemi ile birlikte sistemini yeniledi

Kuveyt Türk bankasının girişimcilik merkezi olarak karşımıza çıkan Lonca Girişimcilik Merkezi, yeni döneminde sistemini yenileyeceğini duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Ön Kuluçka, Lonca ve Lonca Scale Up olmak üzere üç aşamadan oluşacak yeni dönemde, girişimcilere mentorluk desteğinin yanı sıra 50 bin TL’ye varan hibe desteği de verilecek.

Sistemini yenileyerek 7. döneme Ön Kuluçka aşamasıyla başlayacak olan Lonca Girişimcilik Merkezi, ilk aşamada yaklaşık 25 yeni girişime destek verecek. Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından 2017 yılında kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi’nde 7. dönem için başvurular alınmaya başlandığını da ekleyelim.

Girişimler, Fintech ve genel kategorilerinde 8 Ekim 2021 tarihine kadar 7. döneme başvurabilecek. Belirlenen jüri üyeleri, yapılan başvuruları girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriteri göz önünde bulundurarak değerlendirecek.

Lonca tarafından aktarılan bilgiler göre Lonca Girişimcilik Merkezi’nde bu dönem verilecek eğitim ve hibe destekleri için geçtiğimiz dönemlere göre oldukça farklı bir süreç izlenecek. Ön Kuluça’da geniş bir jüri heyeti tarafından seçilecek yaklaşık 25 girişim, 4 hafta sürecek giriş seviyesi eğitimler alacak.

Lonca aşamasında ise Ön Kuluçka’dan geçen yaklaşık 10 girişim, yaklaşık 4 ay süren kapsamlı eğitimler alacak. Yoğun eğitimlerin verileceği bu dönemde girişimcilere mentorluk, pazarlama desteği, bulut ve özel API desteği gibi imkanlar sunulacak.

Bu dönemi başarıyla tamamlayan girişimler Lonca Demoday etkinliğine katılma fırsatı elde edecek. Programın son aşaması olan Lonca Scale Up kısmında ise girişimlere büyüme, satış, şirketleşme, hukuk ve yatırım odaklı özel destekler verilecek.

Geçtiğimiz yıllarda girişim başına 40 bin TL olan maddi hibe desteği de yeni dönem ile birlikte 50 bin TL'ye çıktı. Buna göre Ön Kuluçka’da başarılı olan girişimlere 10 bin TL, Lonca’ya kabul edilenlere ilaveten 15 bin TL ve Demoday’e çıkmaya hak kazanan girişimlere de artı 25 bin TL hibe desteği verilecek. Tüm bunların yanı sıra Kuveyt Türk'ün Lonca Demoday’e çıkacak bazı girişimlere 30 bin dolara kadar Ön Kuluçka Yatırım imkanı sunacağını da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.