Instagram'ın neden iPad uygulaması yok?

Web tarayıcı ile özellikle gelişmemiş ülkelerde devasa bir kullanıcı tabanına erişebilen şirket, bu ülkelerde yalnızca belli bir gelir seviyesindeki kişilerin sahip olduğu iPad'in bu efora değmeyeceğini düşünüyor olabilir.
Instagram'ın neden iPad uygulaması yok?

Özellikle içerik tüketimini iPad üzerinden gerçekleştiren kişiler için Instagram'ın iPad uygulamasının olmaması büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Şirketin pandemi boyunca web tarafına eklediği özellikleri düşündüğümüzde; iPad kullanıcılarının sürekli bir beklenti içinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak Adam Mosseri'nin yaptığı açıklamaya göre; Instagram'ın yakın zamanda bir iPad uygulaması ile karşımıza çıkması pek olası değil. Adam Mosseri, bu hafta sonu gerçekleşen bir soru cevap seansında "Instagram iPad uygulaması nerede kaldı?" sorusuna şu cümlelerle cevap verdi: 

 Uçuşta olduğum için iPad'de biraz zaman geçirdim, ancak hala Instagram için iPad uygulaması olmayacak. Bunu yapmak güzel olurdu, ancak yapılacak çok şey var ve bunu yapabilecek sadece belirli sayıda insan var, bu yüzden iPad uygulaması elemeleri geçemedi."

Kısacası Instagram, kaynaklarını iPad uygulamasına ayırmayı önceliklendirmiyor. Sosyal ağların sürekli daha geniş kitlelere ulaşmaya çalıştığını düşünürsek; iPad yerine web tarayıcı için ürünler geliştirmenin neden daha önemli olduğunu anlayabiliriz.

Web tarayıcı ile özellikle gelişmemiş ülkelerde devasa bir kullanıcı erişebilen şirket, bu ülkelerde yalnızca belli bir gelir seviyesindeki kişilerin sahip olduğu iPad'in bu efora değmeyeceğini düşünüyor olabilir.

Geçen yıl Webden gönderi paylaşımı özelliğini yayınlayan Instagram, iPad'den gönderi paylaşımına dahi izin vermiyordu. Yine de kullanıcılar, iPadOS 15'teki yeni özellikler sayesinde iPhone'daki uygulamaları daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile iPad'de de kullanmaya başladı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.