Sağlık platformu Neuroglee Therapeutics, 10 milyon dolar yatırım aldı

Openspace Ventures ve EDBI tarafından yönetilen turdan gelen yeni yatırım sanal nöroloji klinikleri başlatmak ve şirketin Boston'a taşınması için kullanılacak. 
Sağlık platformu Neuroglee Therapeutics, 10 milyon dolar yatırım aldı

İnsanın yaşam süresi son yıllarda oldukça arttı. Bununla birlikte bu artışı yaşlı nüfus beraberinde farklı sorunları da getiriyor. Yaşam süresi boyunca oluşan sinir hücrelerinin harabiyeti ve sonucunda ortaya çıkan klinik tablolar yani “nörodejeneratif hastalıklar” bir adım daha öne çıkıyor. Dolayısıyla bu hastalıkları tedavi eden yöntemler önemlilik arz ediyor. 

Alzheimer, parkinson, prion, huntington gibi nörodejeneratif hastalıkları olan insanlar için dijital terapötik yani tedavi edici yöntemler geliştiren Neuroglee Therapeutics, 10 milyon dolar yatırım aldı. Tur, Openspace Ventures ve EDBI tarafından yönetidi. Yeni yatırım, sanal nöroloji klinikleri başlatmak ve şirketin Boston'a taşınması için kullanılacak. 

Neuroglee, Mayo Clinic ile 'Neuroglee Connect' adlı yeni bir platform üzerinde çalışıyor. Neuroglee Connect ile hastalar gerekli müdahaleler için 24 saat hizmet veren sağlık ve klinik bakım ekiplerine erişebilecek. Şirketin ürün yelpazesi içinde Parkinson ve felç geçiren hastalara yönelik ürünler bulunuyor. Hastalar kişiselleştirilmiş ürünlere, bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla erişiyor. Ayrıca Aralık 2020'den beri Alzheimer için dijital terapi yazılımı NG-001'in üzerinde çalışan Neuroglee Therapeutics, bu konuda çığır açacak teknolojiler üretiyor. 

Şirketin kurucu ve CEO'su Aniket Singh Rajput,“Dijital terapi yazılımı, Alzheimer'ı olan hastanın parmak hareketlerinin hızına, oyunları veya görevleri tamamlama süresine ve cihaz kamerasıyla tanımlanan yüz ifadelerine göre hareket ediyor. Böylelikle hastanın bilişsel işlevleri iyileşiyor. Hastalara olumlu anıları ve duyguları uyandırmak için hastanın geçmişinden gelen görüntüleri kullanan yazılım, bilişsel ve davranışsal sorunları üzerinde etkili olan anımsama terapisini de içeriyor." diyerek bu yazılımın tam olarak ne işe yaradığını açıklıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.